Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Eesti

Eesti Post saab riigilt perioodika kojukandeks pool miljonit lisaks

TALLINN, 24. jaanuar, BNS – Majandus- ja kommunikatsiooniminsteerium tõstab riigi toetust Eesti Postile perioodika kojukandeks maapiirkondades 500 000 euro võrra.

Sel aastal eraldatakse riigi poolt Eesti Postile perioodika kojukande toetuseks maapiirkondades 1,8 miljonit eurot, teatas ministeerium. 

"Tõsiasi, et lehelugeja elab maal, ei pea tähendama seda, et ta peaks oma värske ajalehe eest rohkem maksma kui linnas. Kuna perioodika mahud on iga aastaga langenud ning kojukande kulud ühiku kohta samas tõusnud, siis tulebki riigil kojukandeteenust toetada, et maal elav inimene jätkuvalt meelepärast ajakirjandust tellida saaks," ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist.

"Mul on väga hea meel selle üle, et Eesti riik on pidanuid vajalikuks, et ka maainimene saaks eelseisvatel aastatel koju tellitud perioodika kätte. See otsus tagab ka postisüsteemi säilimise lähiaastatel," ütles Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektor Mart Raudsaar.

2018. aastal oli perioodika kojukande toetuse summaks 1 278 000 eurot. Sel aastal lisandub pool miljonit eurot ning 1 778 000 eurot jääb ka järgmise aasta baassummaks.

 

Baltic News Service