Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Eesti Posti logistikakeskus Rae vallas saavutas lõpliku kõrguse

Eesti Posti logistikakeskus Rae vallas saavutas lõpliku kõrguse

TALLINN, 16. veebruar, BNS – Neljapäeval saavutas lõpliku kõrguse Rae valda rajatav Omniva kaubamärki kasutava riikliku logistikafirma AS Eesti Post 17,2 miljonit eurot maksma mineva logistikakeskus.

Omniva plaanib uue logistikakeskuse pidulikult avada tänavu 13. novembril, mis on Eesti Posti 100. sünnipäev, teatas ettevõte.

Logistikakeskus hakkab käitlema kõiki Eestisse sisenevaid, Eesti-siseselt liikuvaid ning Eestist välismaale suunduvaid pakke ja kirju. Logistikakeskuse rajamine on Eesti Posti läbi aegade suurim investeering, mille kogumaksumus koos sorteerimistehnoloogiaga on 17,2 miljonit eurot.

Põhiosas on logistikakeskuse hoone ühekorruseline, kuid väiksemale kontoritiivale tuleb kaks korrust. Tootmispoolel hakkab uues majas töötama umbes 200 ja kontoripoolel 75 inimest. Plaanide kohaselt soovib ettevõte järgmise aasta jõulumahud vastu võtta uues keskuses.

13 000-ruutmeetrise logistikakeskuse ehitamiseks sõlmiti septembrikuus leping Nordecon AS kontserni kuuluva ettevõtte Nordecon Betoon OÜ ja Eventus Ehitus OÜ konsortsiumiga. Lepingu maksumus on ligikaudu 10 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.

Rae vallas on ettevõtte teatel hea logistiline asukoht ja võimalused edasiseks laienemiseks. Möödunud aastal soetas Omniva logistikakeskuse rajamiseks 70 000-ruutmeetrise krundi. Hoone võtab sellest enda alla 13 000 ruutmeetrit, seega jääb ruumi ka tulevikuks.

Omniva kaubamärki kasutava AS Eesti Post kontserni põhitegevusala on posti-, logistika - ja infologistikateenuste osutamine ning e-arvete käitlemine, lisaks kuuluvad kontserni tütar- ja sidusettevõtted. SIA Omniva ja UAB Omniva LT põhitegevus on pakiautomaadi- ja kullerteenuse osutamine Läti ja Leedu turul. AS-i Maksekeskus tegevusala on makselahenduste pakkumine e-kaubandusega tegelevatele ettevõtetele Baltikumis. OÜ Post11 pakub rahvusvahelisi logistilisi terviklahendusi kaupade kättetoimetamiseks üle kogu maailma.

 

Baltic News Service