Skip to main content
Blogi > Töökohad

Eestis on vabu töökohti Euroopa keskmisest vähem

Eestis on vabu töökohti Euroopa keskmisest vähem

TALLINN, 14. detsember, BNS – Euroala vabade töökohtade määr püsis kolmandas kvartalis 2,1 protsendil, Eestis on vabade töökohtade määr 1,9 protsendiga allpool Euroopa Liidu (EL) keskmist.

Vabade töökohtade määr püsis kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes samal tasemel, 2,1 protsedil, aasta varasemaga võrreldes aga suurenes määr 0,2 protsendipunkti võrra, selgub Eurostati andmetest. EL-is tervikuna püsis määr samuti teise kvartaliga samal tasemel 2,2 protsendil.

Suurim vabade töökohtade määr on Tšehhis 5,9 protsenti, järgnevad Belgia 3,6 protsendiga ning Saksamaa, Holland ja Austria 3 protsendiga. Madalaim on see näitaja 0,6 protsendiga Kreekas, millele järgnevad 0,8 protsendiga Hispaania ja 0,9 protsendiga Bulgaaria.

Kolmandas kvartalis vähenes vabade töökohtade määr aasta tagusega võrreldes EL-i riikidest enim Eestis – 0,4 protsendipunkti. Veel vähenes see vaid Leedus 0,1 protsendipunkti. Leedus oli vabade töökohtade määr septembri lõpus 1,5 protsenti ja Lätis 2,4 protsenti.

Nii Eestis kui EL-is tervikuna on vabade töökohtade määr teenindussektoris kõrgem kui tööstuses ja ehituses. Eesti teenindussektoris on see 2,1 protsenti, samas kui tööstuses ja ehituses on see 1,5 protsenti.

Baltic News Service