Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Internet

Eestis saab esmakordselt maailmas töötada 5G-internetiga välikontoris

Eestis saab esmakordselt maailmas töötada 5G-internetiga välikontoris

TALLINN, 12. august, BNS – Telefonioperaator Elisa ootab esmaspäeval huvilisi enda välikontorisse, kus saab esmakordselt maailmas teha kaugtööd 5G-internetis – lisaks sellele läheb välikontorist otse-eetrisse uus "Digitunni" raadiosaade.

Tallinna südames Rotermanni kvartalis toimub selle suve kolmas ja eelviimane Elisa välikontor. Esmakordselt maailmas saab Elisa välikontoris e-kirju lendu saata ning kaugtööd praktiseerida ülikiires 5G-internetis, mis on avatud kõigile huvilistele, kes kontoris sooja ja loodetavasti päiksepaistelist päeva raisku lasta ei soovi, teatas telefonioperaator.

5G-internet tuuakse Rotermanni kvartalisse maailma esimeste Huawei lõppseadmetega ja sama tugijaama abil, mis üle-eelmisel kuul Soomega maailma esimese 5G-kõne tegi. Lisaks sellele läheb välikontorist otse-eetrisse üle 5G-interneti "Digitunni" raadiosaade, mida on võimalik jägida ka otse Elisa Eesti Facebooki lehelt. Saates räägib 5G-võrgust ja selle võimalustest Elisa raadiovõrkude ja taristu valdkonna juht Kristo Kork ning saatejuhtideks on tavapäraselt Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas.

„Tõenäoliselt on esmaspäevane "Digitund" maailma esimene üle 5G-võrgu tehtav otse-eetri raadiosaade. Väga põnev on olla osaline selles, kui tehakse ajalugu ning midagi maailmas ainulaadset,“ ütles Roonemaa.

Elisa kinnitusel on firma erinevaid uudsete tööviiside meetodeid kasutusele võtnud juba mitmeid, alustades kaugtööst ja lõpetades ajatöö erinevate vormidega, nagu näiteks kuuetunnised tööpäevad esindustes ning neljapäevased töönädalad telemüügis. Elisa soovib anda eeskuju ettevõtetele, kus arvatakse, et töötaja töötab vaid kontoris juhi valvsa silma all. Kaugtöö on Elisa hinnangul tööviis, mis pakub tehniliste vahendite ja kokkulepete alusel võimaluse töötada asukohast sõltumatult.

Elisa välikontor on avatud alates kella 9-15 Rotermanni kvartali platsil.

 

Baltic News Service