Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Suhtlemiskultuur

Eestlased ei julge enam naeratada ega komplimente teha – “mida sa, pervar, jõllitad?”

Eestlased ei julge enam naeratada ega komplimente teha – “mida sa, pervar, jõllitad?”

Uuringufirma Norstat värske küsitluse kohaselt arvab 84 protsenti vastanutest, et eestlased teevad komplimente selgelt liiga vähe.

 

 Uuringu tellinud Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul selgus, et vaid 13 protsenti naistest ja 19 protsenti meestest arvab, et eestlased teevad piisavalt komplimente. “Keskmisest veidi paremaks hindasid olukorda muust rahvusest inimesed. Ida-Eesti elanikest pidas näiteks komplimentide taset piisavaks 30, samas kui Lääne-Eestis vaid kuus protsenti,” rääkis Seliov.

Norstati uuringust selgub, et 72 protsenti eestlastest arvab, et nende kaasmaalased ei naerata piisavalt. “Vähene naeratamine on jäänuk nõukogude ajast kui seda peeti pigem kahtlaseks või naiivseks ning levis nali, et see, kes naerab, ei saa olukorrast lihtsalt aru,” rääkis Seliov.

 

 Tegelikult võiks sellesse uuringusse tuua hoopiski uue mõõtme, mis ütleb, et lisaks nõukaajale ei soosi ka läänelik vasakliberaalne demokraatia inimestevahelisi soojemaid tundeid, sest seal toimub tugev vastandamine.

Aga alustaks hoopis nutiajastust – just see on inimestelt võtnud suhtlemiskultuuri. Mingeid vaid ühistransporti ja te näete, kuidas kõigil on silmad nutiseadmestes. Teiste inimeste jaoks ei jätku naeratusi, sest neid lihtsalt ei märgata.

Asja teevad hullemaks ka nn “euroopalikud väärtused”, eriti marufeminism ja sooneutraalsus. Katsugu vaid mõni “valge keskealine mees” naeratada mõnele “naiste marsist” osa võtnud amatsoonile – see “pervert” ja “šovinist” kistakse kohe seksuaalse ahistamise pärast ribadeks!

Jah, komplimendid ja naeratused vastassugupoolte vahel kaovad kosmilise kiirusega, sest ükski mees ei julge neid võõrale ja avalikus ruumis teha – võimalus, et seda valesti mõistetakse, kasvab üha enam. Haruldaseks on jäänud ka uste avamine naistele – uued noorte naiste põlvkonnad on mikkode, virgiiniawoolfide, oviiride ja paljude teiste õpetuste kaudu sedavõrd naisõiguslikud, et mehe viisakus on neile kui punane rätt härjale.

Loe edasi www.uueduudised.ee