Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Ehitushinnad kallinesid esimeses kvartalis aastaga 1,8 protsenti

Ehitushinnad kallinesid esimeses kvartalis aastaga 1,8 protsenti

TALLINN, 20. aprill, BNS – Ehitushinnaindeksi tõusis 2018. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2017. aasta neljanda kvartaliga 0,2 protsenti ja võrreldes 2017. aasta esimese kvartaliga 1,8 protsenti.

Ehitushinnaindeksit mõjutas esimeses kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga eelkõige tööjõu kallinemine, mis andis indeksi kogutõusust 82 protsenti, teatas statistikaamet.

Eelmise kvartaliga võrreldes tõusid kulutused ehitusmasinatele 0,6 protsenti ja tööjõule 0,4 protsenti. Materjalide hinnad jäid eelmise kvartali tasemele.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta esimeses kvartalis võrreldes 2017. aasta neljanda kvartaliga 0,7 protsenti ja võrreldes 2017. aasta esimese kvartaliga 1,8 protsenti.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi korral on vaatluse all ametihooned. Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

 

Baltic News Service