Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Ehitushinnaindeks tõusis teises kvartalis aastaga 2 protsenti

TALLINN, 20. juuli, BNS – Ehitushinnaindeksi muutus oli käesoleva aasta teises kvartalis võrreldes eelmise kvartaliga 0,3 protsenti ja võrreldes 2017. aasta teise kvartaliga 2 protsenti.

Ehitushinnaindeksit mõjutas teises kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga eelkõige tööjõu kallinemine, mis andis indeksi kogutõusust kolmveerandi, teatas statistikaamet.

Eelmise kvartaliga võrreldes kallines materjal 0,3 protsenti, kulutused ehitusmasinatele tõusid 0,7 protsenti ja tööjõule 0,4 protsenti.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2018. aasta teises kvartalis võrreldes 2018. aasta esimese kvartaliga 0,4 protsenti ja võrreldes eelmise aasta teise kvartaliga 1,7 protsenti.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned. Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

 

Baltic News Service