Skip to main content
Blogi > Kunst

EKA rahvusvaheline suveakadeemia toob kokku õppurid 28 riigist

TALLINN, 19. juuli, BNS - Eesti Kunstiakadeemia (EKA) suveakadeemia "Tallinn Summer Academy of Art, Design and Architecture" toimub teistkordselt ja kursused Tallinnas ja Viljandimaal toovad kokku ligfi 120 õppurit 28 riigist.

Teaduse- ja loomevaldkondi ühendav rahvusvaheline suveakadeemia tegeleb innovaatiliste lahendustega disainimise protsessis. “Suveakadeemia eesmärk on kujundada ja mõtestada visuaalkultuuri ja rikastada elukeskkonda Eestist lähtuvalt, samaaegselt silmas pidades rahvusvahelist kunsti- ja kultuurikeskkonda,” sõnas EKA avatud akadeemia juht ja suveakadeemia projektijuht Kristiina Krabi-Klanberg.

Augustikuises suveakadeemias osaleb ligi 120 õppurit 28 riigist. Huvitujad tulevad nii Skandinaaviast kui ka Ida-Euroopa riikidest ja Venemaalt, kaugeimad aga Aasiast ja Lõuna-Ameerikast. Rahvusvaheline suveakadeemia koondab enda alla kaheksa erinevat visuaalkultuuri käsitlevat teadus-ja loomevaldkonna kursust, keskendudes innovaatilistele, lahendusi otsivatele ja aktuaalsetele teemadele. “Pikaajaliste traditsioonide juures oleme jäänud alati uuenduslikuks ja avatuks. Suveakadeemias kohtuvad käelised oskused ja erakordsed kontseptsioonid,” mäkis rektor Mart Kalm.

Suveakadeemia lektoriteks on Eesti Kunstiakadeemia ja partnerülikoolide juhtivad õppejõud, teadurid ja kunstnikud. Kursused käsitlevad looduskeskkonna ja inimese koostöövorme looduses, teede ja liikluse kaardistamist avaliku ruumi investeeringute tõhustamise jaoks, Eesti kunstielu regionaalset ning rahvusvahelist konteksti, uute savi 3D trükkimise ja kasutamise võimaluste arendamist, unikaalsete käsitööoskuste toomist Eestisse haute couture esemeid rekonstrueerides ja palju muud.

Elukestva õppe olulisust silmas pidades pakub kunstiakadeemia suveakadeemia kursuseid “Short Photography and Image-Making Course – Visual Recognition and AI-related Technologies” ja “How to Develop User Experience (UX) as a Key Component of Branding”, milles osalemine pole piiratud üliõpilasstaatusega ja osa saavad võtta kõik huvilised.

EKA rahvusvahelise suveakadeemia projekti rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

Baltic News Service