Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kiire Internet

Elektrilevi andis projekteerimisse üle 500 kilomeetri interneti võrku

TALLINN, 27. veebruar, BNS – Riigifirmale Eesti Energia kuuluv võrguhaldur Elektrilevi andis projekteerimisse üle 500 kilomeetri kiire interneti võrku.

Elektrilevi kiire interneti võrgu ehitus on jõudnud projekteerimise faasi. Äsja lõppesid projekteerimishanked, mille alusel leidis Elektrilevi selleks aastaks projekteerijad ligikaudu 500 kilomeetri sideliinide ehitamiseks, teatas Elektrilevi.

"Kõik projekteerimisse antud liinid ei pruugi veel sel aastal ehituseni jõuda, kuid eesmärk on 2019. aastal kiire interneti võrku ühendada vähemalt 10 000 majapidamist," ütles Elektrilevi sidevõrgu ehituse juht Mario Vee ning lisas, et esimestes piirkondades peaks kiire interneti võrgu ehitus algama mais.

Elektrilevi tahab viie aasta jooksul kiire interneti võrku ühendada ligikaudu 100 000 hoonet ja viia valguskaabli tehnoloogial põhineva sidevõrgu kõikidesse Eesti maakondadesse. Avatud ehk operaatorineutraalse võrgu kaudu saavad internetiteenust osutada võrdsetel tingimustel kõik sideoperaatorid.

"Esimene aasta on uue mudeli käimasaamise aasta – järgmistel  aastatel on kavas ehitustempot suurendada. Nii tegime ka hanked varuga arvestades, et intensiivse projekti käigus ei pruugi kõik projektid lõpuks kiiresti vajalikke kooskõlastusi saada ja kohe ehituseni jõuda – projekteerime teadlikult rohkem kui on valmisehitamise eesmärgid," sõnas Vee.

Täpsed asukohad, kuhu Elektrilevi kiire interneti võrk 2019. aastal jõuab, saavad paika aprillis. Esimesel aastal on kavasse võetud need piirkonnad, kus tulenevalt elektrivõrgu parameetritest on võimalik ehitust kiiremini ja soodsamalt korraldada, samuti on arvestatud sooviavalduste hulka.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 60 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Lisaks haldab Elektrilevi tänavavalgustusvõrku Tallinnas ja Tartus ning ehitab kiire interneti võrku üle Eesti. 

 

Baltic News Service