Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Elektroonikatootja Éolane avab Lasnamäel uue tehase

TALLINN, 14. jaanuar, BNS – Elektroonikatootja Éolane Tallinn AS avab kolmapäeval Lasnamäel tehasehoone, kuhu koliti eelmise aasta lõpus kogu tootmine.

"Meie käive on viimastel aastatel kordades kasvanud ja järgmine eesmärk on laiendada tegevust nii meie regioonis kui astuda samme Põhjamaade turul. Uus modernne tehas annab tootmise laiendamiseks ja ekspordimahu suurendamiseks suurepärased võimalused," ütles Éolane Tallinn AS juhatuse liige Antoine Yon pressiteate vahendusel.

Ligi 500 töötajale pakub uus 11 000-ruutmeetrise pinnaga elektroonikatehas kaasaegsemaid ja ruumikamaid töötingimusi. Uus hoone võtab arvesse ka puuetega inimeste vajadused, tehases on ratastooliga liikujatele sobiv lift ja invatualetid.

Peterburi tee 49b hoone arhitekt on Tõnis Tarbe, ehitaja Tallinna Ehitustrust OÜ ja omanik Capital Mill.

AS Éolane Tallinn on Prantsuse Eolane kontserni suurim tütarettevõte, mille 68 miljoni eurone käive moodustas 2017. aastal viiendiku kogu kontserni käibest. Ligi 100 protsenti toodangust eksportiv elektroonikatööstus toodab Lasnamäel eriotstarbelisi sideseadmeid ja LED-valgusteid autotööstusele.

 

Baltic News Service