Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Poliitika

Elurikkuse Erakond avalikustab kampaaniasõnumi

Elurikkuse Erakond avalikustab kampaaniasõnumi

TALLINN, 2. jaanuar, BNS – Riigikogu liikme ja endise Vabaerakonna esimehe Artur Talviku kokku kutsutud Elurikkuse Erakond (ERE) lubab kolmapäeval avalikustada oma kampaaniasõnumi.

"Tutuvustame põhiliselt oma kampaaniasõnumit," ütles erakonna esindaja Lauri Tõnspoeg teisipäeval BNS-ile.

Erakond oli varem teatanud, et korraldab kolmapäeval pressikonverentsi, kus avalikustab oma edasised plaanid ja valimiskampaania.

Tõnspoeg ei soovinud päev varem veel täpsemalt ERE kampaania sisu avada, kuna tema sõnul võivad suured erakonnad siis seda juba päevaga kahjustada.

"Aga see pauk, mis tuleb, on tõsine," rääkis ta.

ERE kinnitab ja avalikustab oma kandidaatide nimekirja riigikogu valimistel erakonna üldkogul, mis toimub 13. jaanuaril. Tõnspoeg ütles, et nimekirja kohta, et see on veel koostamisel ning võib-olla avalikustatakse kolmapäeval veel ka mõni nimekas kandidaat.

Talvik ütles novembri keskel BNS-ile, et Elurikkuse Erakond plaanib osaleda valimistel täisnimekirja ehk 125 kandidaadiga, kuid tunnistas, et kandideerimiseks vajaliku kautsjoni maksmine võib osutuda raskeks. Tema sõnul loodetakse puudujääv osa, mida liikmed ise ei suuda maksta, koguda uuendusliku aktsiooniga, mille detaile ta ei soostunud veel teatama. Kautsjoni suuruseks kandidaadi kohta on 500 eurot.

Mitmed ühiskonnategelased eesotsas Vabaerakonnast lahkunud riigikogu liikme Talvikuga registreerisid uue erakonna 21. novembril. Elurikkuse Erakonnal oli 2. jaanuari seisuga 538 liiget. Liitunute seas on keskkonnaeksperte ja alternatiivenergeetikuid, ettevõtjaid, sealhulgas IT ettevõtjaid, programmeerijaid, tootedisainereid, õppejõudusid, teadlasi, doktorante, kirjanikke, teolooge, pärimuskultuuri ja hariduse edendajaid ning paljude teiste elualade esindajaid.

Elurikkuse Erakond lubab olla uute, keskkonna hüvesid arvestavate majandusmudelite käivitamise poolt, mille vastu on nende hinnangul aga Eesti praegune riigijuhtimise mudel. Erakond leiab, et probleeme ei saa lahendada sama tegutsemismustriga, mis on probleeme põhjustanud. Elurikkuse erakond tahab välja töötada uutmoodi struktuuriga riigi, mis võimaldab kasutada keskkonda säästvat ning taastavat majandust. Samas tahab ta arendada kogukondlikkust, et rahvas saaks olulisi riiklike küsimusi otsustada ilma vahepealsete esindajateta.

BNS-i ja Postimehe tellitutud Kantar Emori uuringute kohaselt on Elurikkuse Erakonna toetus jäänud seni alla 1 protsendi.

Riigikogu valimised toimuvad 3. märtsil, kandidaatide dokumente registreerimiseks võtab vabariigi valimiskomisjon vastu kuni 17. jaanuari õhtuni. 

 

Baltic News Service