Skip to main content
Blogi > Sport

Elva arvestab kulukamaks osutunud spordihoone hinnaks 5,5 miljonit

Elva arvestab kulukamaks osutunud spordihoone hinnaks 5,5 miljonit

TALLINN, 31. august, BNS – Tartumaal asuv Elva vald plaanib oodatust kallimaks osutunud spordihoone-ujula maksumuseks nüüd 5,5 miljonit eurot.

Märtsi alguses teatas vallavalitsus, et nende tellitud kalkulatsiooni järgi on Elva linna planeeritud ujula-spordihoone ehitushind 11,8 miljonit eurot, mis ületab eelarvestrateegias arvestatud 3,2 miljoni eurost maksumust ligi neljakordselt.

Sel nädalal pani Elva vallavalitsus avalikule väljapanekule Elva linna järgmise viie aasta arengukava ning selle osana ka uue eelarvestrateegia, mis näeb Elva spordihoone rajamiseks ette 5,5 miljonit eurot, seisab strateegias. Summast 4,9 miljonit eurot katab vald laenu arvelt, 575 000 eurot toetusega ning 61 000 eurot omavahenditest.

Kohalik ajaleht Elva Postipoiss vahendas, et aastatel 2019–2025 plaanib Elva vald kokku investeerida pea 20,8 miljonit eurot. Suurim investeering ongi Elva spordihoone, lisaks aga on 2,9 miljonit arvestatud Elva linnasüdame kaasaajastamiseks, 2,7 miljonit teede ja tänavate remondiks ja 2,5 miljonit Käärdi lasteaia ehituseks.

Üle miljoni maksvad investeeringud on veel koolihoonete – Puhja, Rannu ja Elva gümnaasiumi Puiestee tänava hoone – kaasajastamiseks. Alla miljoni jäävad investeeringud Kentsi paisjärve, Rõngu kõnniteede ja jalgtee ehituseks, Elva linnastaadioni uuendamiseks ja Rõngu kogukonnakeskuse ehituseks.

 

Baltic News Service