Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Elva

Elva opositsioon soovib vallaametnike palkade kärpimist

TALLINN, 2. märts, BNS - Elva valla suurim Valimisliit Elvamaa Esimesed esitas volikogule eelnõu vallajuhtide töötasu ja transpordihüvitise vähendamiseks, kirjutab Elva Postipoiss.

Elvamaa Esimesed fraktsiooni esimees Vahur Jaakma saadetud pressiteates märgitakse, et palga ja sõiduhüvitiste pealt oleks võimalik kokku hoida keskmiselt 60 000 eurot aastas ning valitsemisaja kogu kokkuhoid oleks üle 230 tuhande euro. “Haldusreformi eesmärk oli kulude koondamine, kuid Reformierakond ja SDE on Elva vallas reformi varjus suurendanud juhtide sissetulekuid kolmandiku kuni poole võrra ning rakendanud ebamõistlikud lisahüvitised,” leiavad eelnõu esitajad.

Elvamaa Esimesed fraktsiooni esimehe Vahur Jaakma sõnul on tõenäoline eelnõule toetust leida ka koalitsiooni ridadest. “Ka südametunnistusega ja rehkendada mõistvad koalitsiooni saadikud on avaldanud pahameelt hiigelpalkade üle,” ütles ta.

Vallavanema töötasu soovitakse vähendada 700 ja abivallavanemate tasu 800 euro võrra. “Arvestades Eesti keskmist palka, millest Elva valla kodanike keskmine on veelgi madalam, siis 3000 eurosed palgad riivavad kodanike õiglustunnet ning pole ka suure töömahuga põhjendatud,” selgitas Jaakma Elva Postipoisile.

Jaakma meenutas, et enne liitumist oli Elva linnapea töötasu 1900. Tema hinnangul ei ole juhtide töömaht nii palju kasvanud, et nii kõrge palk oleks põhjendatud, kuna liitunud vald on palganud endale ka palju uusi ametnikke. Praegu on vallavanema töötasu 3200 eurot ning abivallavanema töötasu on 3000 eurot.

Eelnõuga soovitakse kehtestada vallavanemale 2500 ja abivallavanemale 2200 eurone töötasu. Tööandja kulu kokkuhoid kuus oleks 4147 eurot, mis teeks aastas 49 764 eurot.

 

Baltic News Service