Online Counter
Blogi > Elva

Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus

Elva vallajuhtide palkade kärpimise katse luhtus

TALLINN, 28. märts, BNS - Elva vallavolikogu võttis esmaspäeval vastu pea 26 miljoni euro suuruse eelarve ega kiitnud heaks vallavanema ja kolme abivallavanema töötasude vähendamist, kirjutab Tartu Postimees.  

Mullu novembris kinnitas Elva vallavolikogu vallavanema palgaks 3200 ning abivallavanemate palgaks 3000 eurot kuus. «Otsus maksta vallavalitsuse liikmetele piirkonna keskmisest mitu korda suuremat töötasu on toonud kaasa vallaelanike terava kriitika ja puudutanud valusalt paljude õiglustunnet. Tööandja kulu sellises suuruses on ka pingelist eelarvet liialt koormav,» seisis vallavanema ja abivallavanemate töötasu määramise otsuse eelnõus, mille esitas volikogule fraktsiooni Elvamaa Esimesed liige Vahur Jaakma.

Sellest lähtuvalt tegi fraktsioon ettepaneku määrata 1. aprillist vallavanem Toomas Järveoja töötasuks 2500 ning abivallavanematena töötavate Heiki Hanseni, Mikk Järve ja Marika Saare töötasuks 2200 eurot kuus. Nii hoiaks vald arvestuste järgi sel aastal kokku 37 323 eurot ning kogu valitsemisajal ehk tänavu 1. aprillist 2021. aasta sügisel tulevate valimisteni 178 321 eurot.

«Vallavanema ja abivallavanemate palga vähendamine läbi ei läinud, selle pooldajad jäid volikogus vähemusse,» teatas Elva vallavolikogu esimees Maano Koemets. 29-liikmelisest vallavolikogust oli vallavanema ja abivallavanemate palkade vähendamise poolt üheksa liiget, kolm olid erapooletud, üks ei hääletanud ja 16 oli vastu.

 

Baltic News Service