Online Counter
Blogi > Kutseõpe

Eri riikide keevitajad kogunevad taas Jõhvi

Eri riikide keevitajad kogunevad taas Jõhvi

TALLINN, 26. veebruar, BNS - 1. märtsil toimub Ida-Virumaa kutsehariduskeskuses üheteistkümnes rahvusvaheline keevitajate kutsevõistlus "Viru Welder", mis on tuntuks saanud nii kodumaal kui ka väljaspool Eestit, kirjutab Põhjarannik.

Keevitajate võistlus on Eesti kutseõppekeskuste seas populaarne: peale Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse osalevad rahvusvahelisel keevitusvõistlusel veel Tallinna Lasnamäe mehhaanikakool, Tallinna tööstushariduskeskus, Tartu ja Pärnumaa kutsehariduskeskus, Viljandi ühendatud kutsekool ning Rakvere ametikool. Võistlusest valmistuvad osa võtma ka Läti, Leedu ja Venemaa kutseõppeasutuste esindajad. Uue partnerina võtab võistlusest osa Rootsi kutseõppeasutus Kunskapsförbundet.

Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse direktori Hannes Metsa sõnul on keevitaja eriala maine tõstmine õpilaste seas ja õpilaste motiveerimine väga tähtis, sest keevitajad on nõutud nii Eesti tööturul kui ka välismaal. "Sama tähtis on aga võime töötada mitmekultuurilises keskkonnas ning hinnata oma oskusi ja töövõimekust," rõhutas Mets.

Võistluse peakorraldaja ning Ida-Virumaa kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekoha tehnikaerialade juht Ander Sile ütles, et konkursi eesmärk ei ole ühe või teise kutseõppeasutuse võrdlemine, vaid hoopis õpilaste toetamine kutseoskuste demonstreerimisel ja arendamisel ning nende enesehinnangu ja konkurentsivõime tõstmine. "Heameelt teeb igaaastane huvi suurenemine keevitusvõistluse vastu − meiega ühineb üha rohkem välismaiseid partnereid," lisas Sile.

Keevitusvõistlus algab kell 9 ning hõlmab nii teoreetilist osa kui ka praktilisi ülesandeid. Võisteldakse individuaalja meeskondlikus arvestuses ning võistlus viiakse läbi eesti, vene ja inglise keeles.

 

Baltic News Service