Online Counter
Blogi > Koroonaviirus

ERIOLUKORD EI PÄÄSTNUD KOROONAHAIGUSEST: meie pere nakatumiseks piisas ühest inimesest, kes tuli haigena tööle

Sirje Maasikamäe, täna, 13:52

"Esimesi sümptomeid ei osanud ma kuidagi seostada Covid-19-ga. Minul algas haigus peavalust, mis järgmiseks päevaks kadus," kirjeldab Gerlin.

„Olen Covid-19 positiivne!!!“ kirjutas Gerlin Teesalu sotsiaalmeedias kohe, kui sai kinnituse oma nakatumisest. Tundus, et osa tuttavatest sai  šoki – appi, kas see haigus on tõesti olemas! Sellele järgnes hirm. Soomes elav eestlanna otsustas, et on oma haiguse suhtes aus ja avameelne, ükskõik, kuidas see ka ei kulgeks.

„Andke märku, kui soovite igapäevast ülevaadet, kuidas haigus kulgeb, võin oma kogemusest vabalt rääkida,“ andis Gerlin sõpradele teada. Ta oli väsinud meediakajastustest, mis läksid aina kurjakuulutavamaks, ja nägi, et reaalsetelt haigetelt tuli väga vähe infot. „Viirus võttis minult kahe nädalaga kogu minu jõuvarud,“ ütleb naine, kes on nüüd taastumas.

Gerlini pere jäi haigeks siis, kui eriolukord oli kestnud juba mitu nädalat. Töö ehitusel ei andnud võimalust kodukontorisse varjuda. „Meie pere haigestumiseks piisas vaid ühest mehest, kes arvas, et haigena tööle tulemine on õige käitumine.

Loe lähemalt Õhtulehest