Skip to main content
Blogi > Erivajadustega inimesed

Erivajadusega inimeste töölaadal saab pakutavat tööd kohe proovida

Erivajadusega inimeste töölaadal saab pakutavat tööd kohe proovida

TALLINN, 3. oktoober, BNS - Eesti Töötukassa ning Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse koostöös toimub neljapäeval kell 10-14 teist korda töölaat, mis on mõeldud erivajadusega inimestele ja kus saab kohe pakutavat tööd ka proovida.

Töölaada eesmärk on kokku viia erivajadusega inimesed ja tööandjad, propageerida erivajadustega inimeste hulgas ettevõtteid ning tegevusvaldkondi. Tööandjatel on samal ajal võimalus saada kogemus erivajadustega inimeste igapäeva tegemistest ja tööalastest võimalustest. Ettevõtted on oma asutuse töid ja tegemisi tutvustamas interaktiivsel viisil. Mullu näiteks juhendasid tööandjad huvilisi smuuti tegemisel, lasksid vaakumis olevate suitsukanade pakendeid kontrollida või suunasid udupeente koristusseadmete käsitlemisel. Pärast messi särasid nii tööandjate kui osalejate silmad, sest proovipäevi lepiti kokku mitmeid ja uutmoodi värbamisolukord meeldis mõlemale poolele. 

Osalevad ettevõtted kuuest erinevast valdkonnast: pangadusest, puhastusteenindusest, toitlustusest, kaubandusest, jäätmekäitlusest, klienditeenindusest ja bürootööst. Osalejate hulgas näiteks Swedbank, ISS, Selver, SOL, HKScan, Daily ning Kehrwiederi kohvikud, Rimi Eesti kaubanduskett, Maxima, RagnSells, Kontaktikeskus, Hea Hoog ja YourOffice.

Kui kohe töölepingut ei sõlmita, on võimalik suunduda ka praktikale ja selle käigus oma töösoovis ja oskustes veenduda. 

Astangu Kutserehabilitatsioonikeskus pakub tööalaste oskuste väljaselgitamiseks ka Hamet testi, mille avalik tutvustus töölaada raames toimub. Testi tulevad proovima kirjandusinimesed Juku-Kalle Raid ja Andrei Hvostov. Avatud on ka kohvik, kus Astangu õppijad pakuvad oma tehtud pagaritooteid ja toite. 

Üritus on tasuta ning toimub Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses.

 

Baltic News Service