Skip to main content
Blogi > Ajakirjandus

ERR-i suurtoimetuste juhtideks saavad Killandi, Samost ja Kala

ERR-i suurtoimetuste juhtideks saavad Killandi, Samost ja Kala

TALLINN, 20. september, BNS - Rahvusringhäälingu (ERR) elamussaadete toimetuse juhiks saab Karmel Killandi, uudiste- ja sporditoimetuse juhiks Anvar Samost ning päevakajaliste saadete toimetuse juhiks Peep Kala.

ERR-i struktuurireformiga moodustati kolm sisuloome üksust, mis koondavad enda alla seni kümne erineva toimetuse vahel jaotunud tegevused ja kompetentsid, edastas ERR-i pressiesindaja.

ERR-i juhatuse liikme Urmas Oru sõnul oli kandidaatide valik väga mitmekesine ja kõrgetasemeline. "Teeb heameelt, et peatoimetajateks pürgijate hulgas oli palju pikaajalise meediakogemusega inimesi nii ERR-i enda ridadest kui ka väljastpoolt," ütles Oru. Ta lisas, et valiku tegi see küll raskemaks, ent sellevõrra ka otsuse kvaliteedi kindlamaks.

Elamussaadete peatoimetajaks valitud Karmel Killandi on ETV toimetaja, produtsent ja saatejuht, kelle toel jõuavad eetrisse "Ringvaade", mitmed suurürituste ülekanded ja erisaated.

"Karmelil on tohutult positiivset energiat, mida toetab mitmekülgne teletöö kogemus. Ta tunneb väga hästi ERR-i "köögipoolt" ja on "kodus" Eesti kultuuri- ja meelelahutusvaldkonnas," ütles Oru.

Uudiste- ja sporditoimetuse juhi kohale asuv Anvar Samost on hetkel ERR-i veebiuudiste peatoimetaja, varasemalt ajalehe Postimees vastutav peatoimetaja ning uudisteagentuuri BNS juht.

Oru sõnul on Samosti kogemusele Eesti uudistemaastikul raske, kui mitte võimatu, võrdväärset leida. "Anvaril on väga selge nägemus ERR-i tele-, raadio- ja veebiuudiste arendamisest ning see oli meie otsuse langetamisel peamiseks aluseks," ütles Oru.

Päevakajaliste saadete peatoimetaja Peep Kala on töötanud nii ajakirjaniku, uudistejuhi kui ka tegev- ja peatoimetaja ametikohtadel. Kala on juhtinud meediaettevõtteid AS Ühinenud Ajalehed ja AS Postimees Grupp ning samal ajal aktiivselt osalenud ka ajakirjandusliku sisu planeerimises ja analüüsimises.

"Peebul on väga hea ajakirjanduslik tunnetus ja nagu ka teiste uute peatoimetajate puhul rõhutatud – muljetavaldav kogemustepagas. Tema liitumine ERR-i meeskonnaga annab publitsistika valdkonnale kindlasti lisaimpulsi," sõnas Oru.

Uued peatoimetajad valiti avalikul konkursil ning nad asuvad ametikohustusi täitma alates 1. oktoobrist.

 

Baltic News Service