Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kultuur

Esilinastub Maimikute uus mängufilm “Minu näoga onu”

Esilinastub Maimikute uus mängufilm “Minu näoga onu”

TALLINN, 21. september, BNS - Neljapäeva õhtul esilinastub Tallinnas Coca-Cola Plazas Andres ja Katrin Maimiku uus mängufilm “Minu näoga onu”, mida saab kinodes üle Eesti näha alates neljapäeva õhtust.  

Vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv “Minu näoga onu” on humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi peategelasi kehastavad Rain Tolk, Roman Baskin ja Evelin Võigemast.  

“Tihti on nii, et mida täbaramas olukorras on meie kangelased ekraanil, seda kõvemini me neile kaasa elame. Ükskõik, kas draama- või komöödiavõtmes. Sest nagu Kurt Vonnegut on öelnud: “Naer ja pisarad väljendavad sama asja. Pisarate puhul on pärast ainult rohkem koristamist”,” iseloomustas valminud filmi režissöör Andres Maimik.  

“Minu näoga onu” maailmaesilinastus toimus tänavu suvel mainekal Karlovy Vary filmifestivalil, kus film osales võistlusprogrammis.  

Filmi produtsendid on Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Mihkel Soe ja kunstnik Kristina Lõuk. “Minu näoga onu” tootis Kuukulgur Film koostöös Kinosaurus Filmiga, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital. 

Filmi stsenaariumi autorite ja režissööride Andres ja Katrin Maimiku koostöös on varem valminud 2014. aastal linastunud mängufilm “Kirsitubakas”. 

 

Baltic News Service