Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kindlustus

Esimeses kvartalis tegid ettevõtted eraravikindlustuse 1288 töötajale

TALLINN, 18. mai, BNS – Tänavu jõustus erisoodustusmaksu vabastus töötajate tervise edendamiseks, mille tulemusel sõlmisid ettevõtted esimeses kvartalis ravikindlustuslepinguid 1288 töötajale; kõige rohkem on valitud kindlustuskaitseks eriarstiabi ja hambaravi kulusid.

Kindlustusseltside liidu juhi Mart Jesse hinnangul on eraravikindlustusel palju arenguruumi, arvestades ligi 660 000 töötavat inimest Eesti tööturul. "Üha enam ettevõtteid teadvustavad, et neil on võimalik sõlmida töötajate ravikindlustuslepinguid ilma erisoodustusmaksuta. Arvesse võttes defitsiiti riiklikus ravikindlustuse süsteemis, on põhjust uskuda, et lähiaastate jooksul saab eraravikindlustus Eesti elu lahutamatuks koostisosaks," ütles Jesse Eesti Kindlustusseltside Liidu pressiteate vahendusel.

Tänavu jõustus tulumaksuseaduse muudatus, millega tööandjatel tekkis võimalus kindlustada oma töötajate terviseriske ilma täiendava maksukohustuseta. Ravikindlustusleping on erisoodustusmaksuta, kui kindlustusmakse ei ületa 100 eurot kvartalis töötaja kohta ja tööandja võimaldab ravikindlustust kõigile töötajatele.

Tööandjate keskliidu juhi Toomas Tamsari sõnul on eraravikindlustuse käivitumine ja maksuvaba spordikulu tööandjate töövõit. "On oluline, et tööandjad panustaks inimeste tervisesse ja riik toetaks seda maksupoliitikaga. Siit edasi püüame saavutada, et kõik tööandjate tehtud kulutused inimeste tervisele oleksid maksuvabad," ütles Tamsar. "Keegi ei tule selle peale, et masinate hooldust täiendavalt maksustada. Ometi ei tule meie kõige väärtuslikuma vara ehk inimeste tervise puhul see arusaam nii kiirelt," lisas Tamsar.

ERGO elu- ja tervisekindlustuse arendusjuhi Dekla Uusma sõnul on tänaste klientide tagasiside eraravikindlustusele olnud positiivne, sest tegemist on väga hea lisavõimalusega töötajaid motiveerida. "Ootame tööandjate veelgi suuremat huvi kasvu sügisel, järgmise aasta eelarvete planeerimise perioodil. Seni on kõige populaarsemad kindlustuskaitsed olnud eriarstiabi, hambaravi ning taastusravi," ütles Uusma.

If Kindlustuse isikukindlustuse tootejuhi Kairit Liigi sõnul näitas esimene kvartal tööandjate aktiivset huvi uue tervisekindlustuse vastu. "Tööandjad peavad tervisekindlustuse suurimaks eeliseks võimalust hõlbustada oma töötajatel tasuliste meditsiiniteenuste kättesaadavust. Tervisekindlustust kasutanud töötajate tagasiside on olnud erakordselt positiivne, sest nad on saanud kiirelt arstiabi ilma saatekirjata ning väiksemate kuludega," lisas Liig.

Tööandja saab maksuvabalt hüvitada tervise- ja spordikulusid kuni 100 euro ulatuses iga töötaja kohta kvartalis, nagu ravikindlustuslepingu kindlustusmakseid, avaliku rahvaspordiürituse osavõtutasusid, sportimis- või liikumispaiga regulaarse kasutamisega seotud kulutusi, tööandja spordirajatiste ülalpidamiseks tehtavaid kulutusi ning kulutusi taastusarsti, füsioterapeudi, tegevusterapeudi, kliinilise logopeedi või kliinilise psühholoogi teenustele.

Eesti Kindlustusseltside Liit (EKL) on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.

 

Baltic News Service