Skip to main content
Blogi > Kinnisvara

Esmakordselt jäi kutseline maakler rikkumiste tõttu kutsetunnistuseta

TALLINN, 12. oktoober, BNS - Esimest korda Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja (EKMK) ajaloos võeti tänavu septembris kutseliselt maaklerilt ära tema kutsetunnistus, kuid ta jätkab tegevust, kirjutab Postimees.

EKMK andis teada, et maakler Kai Kööpi kohta laekus klientidelt mitmeid avaldusi tema väidetava ebaeetilise käitumise ja tööalaste rikkumiste kohta. Avaldused võttis menetlusse maaklerite koja juures tegutsev aukohus, kes tegi otsuse tunnistada Kööpi kutsetunnistus kehtetuks. Otsus oli ühehäälne.

EKMK juhatuse esimehe Ardo Lepa sõnul oli Kööpil mitmeid rikkumisi ja peamiselt olid need seotud klientide raha väära kasutamisega. «Seda, kas tegu oli tahtliku kelmuse või vaid ametialase lohakusega, aukohus otsustada ei saanud. Kai Kööp on kahjustanud kutseliste maaklerite mainet, rikkunud kutsestandardit ning ei ole lähtunud maaklerite koja heade tavade koodeksist ega kutse-eetikast,» rääkis ta.

Kööp ütles, et ei pea oma tegusid õigeks, kuid ei soovi teemat lähemalt kommenteerida. «Minu jaoks ei ole see väga meeldiv, mul on elus väga keeruline periood,» sõnas ta. «Ma üldse ei õigusta ennast mitte kuidagi.»

Kööpi sõnul on ta maaklerina töötanud ligi 20 aastat ja sai kutsetunnistuse kolmenelja aasta eest, lisades, et see, et tal kutsetunnistust ei ole, ei takista tal maaklerina töötamast. «Mul on väga kahju, et see tunnistus minult niimoodi ära võeti, aga tunnen natuke kergendust, et mul ei ole enam seda survet peal,» ütles ta. «Igaüks võib minna sinu peale kaebama,» selgitas Kööp, mida ta surve all silmas peab. «Kui on teistpidi, et maaklerit on vaja kaitsta, siis mina leian, et seda ei ole. See on minu isiklik arvamus.»

Kööpi kinnitusel ei ole ta seoses juhtunuga kellegi peale pahane. «Pigem vaatan iseenda sisse, et edaspidi teha oma tööd korrektsemalt, rahulikumalt, vaiksemalt ja vähema klientide hulgaga,» sõnas ta.

Kutseliselt maaklerilt kutsetunnistuse äravõtmine on kõrgeim karistus, mis on maaklerite koja aukohtu otsustuspädevuses. Märge Kööpi kutsetunnistuse kehtetuks tunnistamise kohta on lisatud maaklerite registrisse ning otsus on avaldatud Ametlikes Teadaannetes.

Maaklerite kojale teadaolevalt tegeleb Kööp edasi maakleriteenuse pakkumisega. «Kui klientidel on tema tegevuse osas küsimusi või pretensioone, võib nõu küsimiseks julgelt pöörduda maaklerite koja poole,» lisas EKMK.

 

Baltic News Service