Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Estonia

Estonia kontserdisaalis kõlavad järgmise aasta juubelilaulupeo laulud

Estonia kontserdisaalis kõlavad järgmise aasta juubelilaulupeo laulud

TALLINN, 6. mai, BNS – Estonia kontserdisaalis kõlavad pühapäeval 2019. aasta juubelilaulupeo "Minu arm" laulud.

Tallinnas kogunevad pühapäeval laulupeole registreerunud kollektiivide juhid, et tutvuda tuleval suvel toimuva XXVII laulupeo "Minu arm" repertuaariga. Esitluskontserdil kõlab eelkõige uudislooming laulupeo teiselt kontserdilt, kuid kavas on ka tuttavaid ja armsaks saanud palu, teatas laulu- ja tantsupeo sihtasutus BNS-ile.

Kollektiivide ja kooride juhtidele mõeldud esitluskontsert on oluline osa laulupeoks valmistumise ja õppeprotsessist, kus on võimalik kuulata palasid sellisena, nagu nad laulukaare all kõlama hakkavad. Eelkõige on esitluskontserdil suunatud tähelepanu uudisteostele.

Laulupeo peadirigendi Peeter Perensi sõnul kujutab laulupeokava koostamine endast mitmekihilist protsessi, kus kunstiline toimkond kaalub iga teose põhjalikult läbi.

"XXVII laulupeo kava on koostatud inspireerituna meie elukultuuri kahest allikast – vanadest läänemeresoome juurtest ja tänasest osadusest õhtumaise kultuuriga. Laulud on valitud nõnda, et nad peegeldaksid meie euroopalikkust ja samas ürgset maalähedust," ütles Perens. "Näiteks esimese päeva kontserdi lõpus kõlab Urve Tinnuri ja Tauno Aintsi regivärsiline laul "Üksi pole keegi.", mida laulukaare alla kogunenud kooridega saab kaasa laulda terve Eesti."

Laulupeo kahel päeval kõlab kaks eripalgelist kontserti. Laupäeva, 6. juuli õhtul toimuv kontsert on pühendatud neile, kes meid eluteel suunavad – meie õpetajatele. Pühapäeval, 7. juulil toimuval traditsioonilisel suurkontserdil astuvad lavale erinevad kooriliigid ja orkestrid. Kavas on nii laulupidude klassika kui ka tänaste heliloojate loodud uudislooming.

"Laulupeo teise kontserdi üks tipphetki on lõpuühendkoori esituses kõlav Pärt Uusbergi kantaat "Igaviku tuules", mis on loodud eesti rahvaluuleainelisele Kristjan Jaak Petersoni ja Juhan Liivi tekstile," tutvustas Perens ühendkooride esituses kõlavat uudisteost.

Laupäevasel esitlusel ettekandele tulevad 40 teost on pärit eelkõige laulupeo teise kontserdi kavast ning Perensi kinnitusel kõlavad nende seas mitmete uudisteoste esmaesitlused.

Esitluskontserdil astuvad lavale Tallinna muusikakeskkooli mudilaskoor, Karlova kooli mudilaskoor, Püha Miikaeli kooli mudilaskoor, Vanalinna Muusikamaja lastekoor, Tallinna muusikakeskkooli lastekoor, RO Estonia poistekoor, Tallinna Poistekoor, Eesti rahvusmeeskoor, kammerkoor Head Ööd, Vend, Tartu ülikooli kammerkoor, Eesti Teaduste Akadeemia naiskoor, üle-eestiline neidudekoor Leelo ja neidudekoor Kammerhääled ning Estonia Seltsi segakoor. Koore juhatavad juubelilaulupeo liigijuhid ja dirigendid.

XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" toimub Tallinnas 2019. aastal 4.–7. juulini.

 

Baltic News Service