Skip to main content
Blogi > Eesti

Ettevõtjad ja poliitikakujundajad kogunevad ekspordi tulevikku arutama

TALLINN, 20. märts, BNS - Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Swedbanki eestvedamisel toimub teisipäeval esimest korda ekspordikonverentsi „Made in Estonia“.

Ürituse eesmärk on tuua kokku eksportijad, poliitikakujundajad ja avaliku sektori esindajad, et ühiselt arutada Eesti ekspordi- ja majanduspoliitika arenguid, vahetada kogemusi ning vaadata tulevikku. Ekspordikonverentsi avab ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Konverentsil räägivad oma ekspordikogemustest Cleveroni juht ja asutaja Arno Kütt ning ettevõtte Guardtime juht Martin Ruubel. Swedbanki ettevõtete panganduse juht Liisi Himma ja tööstusosakonna juhataja Raul Kirsimäe annavad ülevaate Eesti ekspordi hetkeseisust tuginedes värskele tööstusettevõtete uuringule.

Eesti ettevõtjate edulugudest ja ebaõnnestumistest ning sellest, kuidas edukalt eksportida arutavad ühiselt TMB omanik ja nõukogu esimees Vallot Mangus, Esteloni asutaja ja juhatuse liige Alissa Vassilkova, Standardi juhatuse liige Priit Tamm ning Baltika Grupi brändingu ja jaekontseptsioonide arendusdirektor Maire Milder. 

Eesti ekspordi tulevikust ning võimalustest, kuidas seda 10 aastaga kahekordistada, räägivad ühiselt paneelarutelul Estonia Klaverivabriku omanik ja nõukogu esimees Indrek Laul, riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Tere ja Farmi Piimatööstuse juhatuse esimees Katre Kõvask, Estfor Invest juhatuse liige Margus Kohava ja EAS-i nõukogu liige ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi. 

 

Baltic News Service