Skip to main content
Blogi > Töötus

Euroala töötusmäär oli septembris 8,9 protsenti

Euroala töötusmäär oli septembris 8,9 protsenti

TALLINN, 31. oktoober, BNS – Euroala hooajaliselt tasandatud töötusmäär vähenes septembris eelmise aastaga võrreldes 1 protsendipunkti võrra 8,9 protsendile; augustis oli töötusmäär 9 protsenti.

Euroopa Liidus oli töötusmäär septembris 7,5 protsenti, jäädes kuuvõrdluses stabiilseks ja langedes aastaga 1,1 protsendipunkti võrra, selgub Eurostati andmetest.

Liikmesriigiti oli töötus madalaim 2,7 protsenti Tšehhis, 3,6 protsenti Saksamaal ja 4,1 protsenti Maltal. Kõrgeim oli see 16,7 protsenti Hispaanias ja 21 protsenti Kreekas, mille kohta käivad andmed pärinevad juulist.

Võrreldes mullusega langes töötus kõigis liikmesriikides peale Soome, kus see püsis stabiilsena ja Leedu, kus see kasvas 0,1 protsendipunkti võrra 7,7 protsendini.

Enim langes töötus 2,7 protsendipunkti Küprosel, 2,4 protsendipunkti Hispaanias ja 2,4 protsendipunkti Kreekas.

Eesti töötusmäär oli augustis 5,4 protsenti, langedes kuuga 0,5 protsendipunkti ja aastaga 2,3 protsendipunkti võrra. Eesti andmed laekuvad Eurostati kuuajase nihkega.

Noorte töötus oli Eestis augustis 11,4 protsenti, võrreldes juuli 10,9 protsendiga. Aastavõrdluses langes 0,6 protsendipunkti võrra. Euroalal tervikuna oli noorte töötus septembris 18,7 protsenti.

Baltic News Service