Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > EV100

EV100 kultuuriprogramm tuuritab Kuressaares ja Virtsus

TALLINN , 12. juuli, BNS - Eesti 100. sünnipäeva kultuuriprogramm koos arhirektuurimuuseumiga korraldab neljapäeval kunstipäeva Kuressaares ning Virtsus, mille juhatab sisse avatud majade ekskursioon Kuressaares.

EV100 kunstiprogramm avab Jass Kaselaane näituse Kuressaares ning Maria Aua ja Aivar Tõnso ühisnäituse Virtsus, teatas EV100 pressiesindaja BNS-ile.

"Juubelisuvel toimuvad EV100 kunstiprogrammi sündmused üle Eesti," ütles riigikantselei EV100 kunstiprogrammi koordinaator Kadi Kesküla. "Kuna 12. juulile sattus kahe näituse avamine, mis ka geograafiliselt teineteisele lähedal paiknevad, siis tekkis mõte lisaks paar põnevat ekskursiooni korraldada ning kutsuda inimesed EV100 kunstipäeva nautima. Keskpäeval algav arhitektuurimuuseumi korraldatav ekskursioon täitus imekiiresti, mis kinnitab, et Eesti inimesed võtavad ka suveperioodil aega kultuuri nautimiseks."

EV100 kunstipäev algab kell 12 Eesti Arhitektuurimuuseumi „Avatud majade“ ekskursiooniga Kuressaares. Kell 17 avatakse Saaremaa Muuseumi EV100 kunstialgatuse „Kunstnikud kogudes“ viienda näitusena Jass Kaselaane „Inimese pea“. Kell 20 avatakse Virtsus EV100 kunstiprogrammi kuuluv Maria Aua ja Aivar Tõnso ühisnäitus „Silmi ei usu“.

„EV100 kunstiprogrammi suuralgatus „Kunstnikud kogudes“ reisib pea aasta lõpuni mööda Eesti väikemuuseumeid, et neile juubeliaastal intrigeerivaid koostöövõimalusi pakkuda ning seeläbi ka uut hingamist tuua,“ ütles projektijuht Mary-Ann Talvistu. „Sellel nädalal avame algatuse viienda näituse, mille autoriks on tuntud noorskulptor Jass Kaselaan. Juba augusti alguses saab Seto Talumuuseumisse Eva Mustoneni loomingut uudistama tulla ja sellest järgmisena toimub Türi Ringhäälingumuuseumis Raul Kelleri eksperimentaalne kontsertlindistus.“

Näituse „Silmi ei usu“ üks autoritest Maria Aua sõnas, et koostöös Aivar Tõnsoga  on juubeliaastaks loodud väga aus kunstiprojekt. „Oleme püüdnud kinni isiklikke mälupilte ja kogemusi meid ümbritsevast ning loodan, et need jäädvustused pakuvad kõigile külastajatele uusi elamusi.“

EV100 kunstisündmuste kronoloogilise kava leiab aadressilt www.ev100.ee/kunst .

 

Baltic News Service