Skip to main content
Blogi > Tulumaks

Gross: jõukamad inimesed peaksid praegusest rohkem tulumaksu maksma

TALLINN, 4. detsember, BNS – Toidupoodide keti OG Elektra omaniku Oleg Grossi sõnul peaksid jõukamad inimesed praegusest rohkem tulumaksu maksma, kirjutab Tallinna munitsipaalväljaanne Pealinn.

"Olen astmelise tulumaksu poolt. Oleksin tõstnud rikaste tulumaksu rohkemgi, kui valitsus seda teha otsustas. Üle 2100-eurost tulu saavatele inimestele võiks olla mitu tulumaksuastet, kuni 50 protsendini välja," ütles Gross. "Rikaste maksukoormus suureneb palju, aga iga euro, mis riigieelarvesse juurde saadakse, on vajalik."

"Rikkad peaksid kindlasti praegusest rohkem tulumaksu maksma. Nad teevad ju ka annetusi, mis on samuti endast andmine," ütles Gross. "Ma ise olen väga palju heategevust ja sponsorlust teinud, näiteks Ott Tänakut suure rahaga aidanud."

"Ka maksuvaba 500 eurot on väga tervitatav. 500-eurost palka pole mõtet maksustada, sest nii või naa tuleb madalapalgalistele sotsiaalabi anda," ütles ta. "Suur osa meie ostjatest on pensionärid või vähekindlustatud inimesed, neil jääb nüüd kindlasti toiduks ja esmakulutusteks rohkem raha kätte."

 

Baltic News Service