Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Mai 2018

Gross plaanib Jõgeva endise kohtumaja asemele poe rajada

Gross plaanib Jõgeva endise kohtumaja asemele poe rajada

TALLINN, 14. mai, BNS – Jaemüügiketi OG Elektra omanik Oleg Gross ostis 2016. aastal 29 000 euroga Jõgeval Riigi Kinnisvara AS-ilt (RKAS) sealse endise politsei- ja kohtumaja ning plaanib hoone asemele poe rajada, kirjutab Tartu Postimees.

Uue kaupluse detailplaneering on juba töös, kirjutas leht. "Neljapäeval toimus alles esimene detailplaneeringu arutelu ning detailplaneeringu kooskõlastamine ja vastuvõtmine nõuab veel omajagu aega," ütles Aktsiaseltsi OG Elektra Tootmine juhatuse liige Kertu Olu.

Jõgeva kesklinnas paiknev hoone kava kohaselt lammutatakse maha ning sinna asemele ehitatakse ühekordne toidupood. Grossi toidukaupade uue kaupluse detailplaneeringuga tegeleb arhitektuuribüroo Nafta OÜ arhitekt Madis Karu. "Sealne ehitusalune pind on 1250 ruutmeetrit. Kui suur pood täpselt tuleb, saab öelda alles siis, kui projekt valmis," märkis Karu.

Jõgeval on üks Grossi toidukaupade pood, mis asub Tähe tänaval kortermajade vahel. Olu rääkis, et praegune Grossi toidukauplus jääb alles.

Seda, millal vana maja lammutamine ja uue ehitamine võiks alata, ei soovinud Olu veel pakkuda. Arhitekt Madis Karu hinnangul võib see juhtuda kõige varem järgmisel aastal.

2012. aasta suvel valmis Jõgeval Suurel tänaval uus politsei- ja kohtumaja ning korrakaitsjad ja õigusemõistjad kolisid Pargi tänaval asuvast vanast neljakorruselisest hoonest välja.

 

Baltic News Service