Skip to main content
Blogi > Kaugtöö

Haigekassa juhti premeeriti kaugtöö tegemise eest ja ta julgustab teisigi seda tegema: inimesed ei pea käima tööl lauda valvamas

Haigekassa juhti premeeriti kaugtöö tegemise eest ja ta julgustab teisigi seda tegema: inimesed ei pea käima tööl lauda valvamas

Valmisolek kaugtööks hakkab pihta juhi peast. Kui tippjuht usaldab oma juhte ja need juhid usaldavad oma töötajaid, siis on see võimalik. Mõõta tuleb tulemust, mitte tunde. Ja kokkuvõttes on töö on tehtud, inimesed rõõmsamad ja kõik võidavad, kinnitab Kaugtöö Tegija 2019 parima kaugtööd tegeva juhi tiitli saanud Haigekassa juht Rain Laane.

Laane jaoks ei ole otsest vahet, kas töö on kaugtöö või laua taga töö, sest viimased 30 aastat on ta tööd teinud kõikidel võimalikel hetkedel. „Ükskõik, kust kohalt, ükskõik mis moodi," tõdeb ta, sest tänapäeva tehnoloogia on nii arenenud, et kõike on võimalik teha sõltumata asukohast. „Kui on soov ja tahtmine, siis on kõiki asju võimalik teha sõltumata asukohast ja see ongi kaugtöö mõte," räägib ta.

Eesti Haigekassal on neli erinevat maja: Tallinnas, Jõhvis, Tartus ja Pärnus. Laane kinnitab, et nende jaoks on üle video suhtlemine elementaarne ja igapäevane. Ja kuigi vahetevahel on tarvis ka erinevate linnade vahel liikuda, saavad nad valdavalt sõitmise asemel asjad tehtud tehnoloogia abil. „Kõik ühised kiired koosolekud, ka plaanilised koosolekud kuni selleni välja, et kasutame aega optimaalselt, ja kui on mõned kohtumised väljaspool inimese igapäevast tegevuskohta, siis saab ka sõiduaega töö tegemiseks kasutada. Kui just ise roolis ei ole," räägib Laane.

See on lihtne, sest tänapäeval bussid, rongid ja kohvikud on kõik wifiga varustatud. Haigekassa töötajate arvutites on 4G kaardid olemas, mis võimaldab neil töötada sõltumata asukohast.

Loe edasi Ärileht.ee (autor: Kaja Koovit)