Skip to main content
Blogi > Raha

Haigekassa sünnitusosakondade küsimuses ei tagane

Haigekassa sünnitusosakondade küsimuses ei tagane

TALLINN, 10. aprill, BNS - Isegi kui kohalikul rahval õnnestub Põlva ja Valga haigla nõukogude meelt muuta ja sünnitusosakondi tänavu ei suleta, pole võidurõõmuks põhjust, sest haigekassa juhatuse liikme Pille Banhardi sõnul nemad oma otsusest ei tagane ning väikehaiglad jäävad sünnitusosakondade säilitamiseks hädavajalikust lisarahast ilma, kirjutab Postimees.

"Põlva haigla räägib aastast aastasse, et nad ei tule rahaliselt välja, et haigekassa lepingu maht on nii väike, et nad ei suuda sünnitusosakonda ülal pidada ega tagada selle ööpäevaringset valmisolekut. Kui me nägime, et tänavu jääb Põlva haiglas prognoositud sünnituste arv alla 200, siis hakkasime haiglaga läbi rääkima," rääkis Banhard. "Kui me kaardistasime kolme haiglat (Valga, Põlva ja Lõuna-Eesti), siis arstiabi tagamise poolest olid Lõuna-Eesti haigla näitajad kõige paremad. Võru ja Põlva vahemaa ei ole suur, aga Valgas oli sünnituste arv no nii väike."

Banhard kinnitas, et otsus sünnitusosakondade sulgemise kohta ei sündinud kindlasti haigekassa nõukogu esimehe, töö- ja terviseministri Jevgeni Ossinovski selja taga. "Meie anname oma nõukogule, sealhulgas ka esimehele, infot selliste muudatuste kohta. Kui me jaanuaris- veebruaris haiglatega läbirääkimisi pidasime, siis sai nõukogule kõigest räägitud, ka ettepanekutest, mis me haiglatele tegime," ütles Banhard, lisades, et toona haigekassa nõukogus teema küsimusi ei tekitanud.

"Haigekassal on väga selged põhimõtted ja reeglid, mille alusel haiglatega lepinguid sõlmitakse. Valga haigla ei saa kindlasti rohkem raha, kui me sünnituste arvu prognoosides näeme," ei andnud Banhard lootust sünnitusosakondade säilimiseks.

 

Baltic News Service