Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Noorsootöö

HALJALA NOORTEKESKUSES ALUSTAS TÖÖD UUS NOORSOOTÖÖTAJA

HALJALA NOORTEKESKUSES ALUSTAS TÖÖD UUS NOORSOOTÖÖTAJA

Veebruaris toimus konkurss lapsehoolduspuhkusele mineva noorsootöötaja asendamiseks Haljala Noortekeskuses. Väljavalituks osutus Elisabeth Orgmets. Kellega on tegemist?

Elisabeth Orgmets rääkis lehe toimetusele, et on Haljalas sündinud ja kasvanud, koolis käinud ning ka Haljala Noortekeskuses omajagu aega veetnud.

 

Miks kandideeris?

„Noorsootöö on väga huvitav," põhjendas Elisabeth oma kadidatuuri seadmist ja rääkis, et see töö on teda ammu paelunud.

 „Kui ma olin varateismeline, siis küsisin Greete Tomingalt (toonane noorsootöötaja -  toim.), et mis ma pean tegema, et saada sinusuguseks," meenutas ta. „ Greete ütles, et tuleb minna kooli ja õppida noorsootööd."

„Noorsootöökutset ma veel omandanud pole, kuid siin ma olen – kiiremini kui ma oskasin arvata. Loodan nüüd edasi anda oma kogemusi, mida olen saanud varasematest projektidest noorteorganisatsioonides tegutsedes."

Elisabeth tunnistas, et tunneb Haljala Noortekeskust üsna hästi, ka esimesed projektikirjutamise kogemused on saadud just sellest samast organisatsioonist. Näiteks kirjutas ta põhikooli aegu projekti, millega sai noortekeskus omale xBox mängukonsooli.

 

Kes käivad?

„Olen siin tegutsenud vaid kolm nädalat," rääkis ta. „Mulje on olnud väga hea. Ma küll veidi alguses pelgasin, et mis siis, kui noored ei kuula sõna või käituvad inetult, aga see hirm on olnud asjatu. Noored on olnud väga posititiivselt meelestatud ja mõistlikud."

Noortekeskus on avatud esmaspäevast neljapäevani kella 13-19 ja reedeti 12-18. „Avamisajad on seotud koolitundide aegadega ja koolibussi sõiduaegadega," selgitas Elisabeth.

Elisabethi sõnul on praegu kõige aktiivsemad külastajad III-VI klassi lapsed. „Vahepeal oli noortekeskus lahti ebaregulaarselt ja seetõttu kadus järjepidevus. Nüüd avastavad noored taas, et oleme avatud."

Värskelt ametisse asunud noorsootöötaja soovib pöörata tähelepanu sellele, et oodatud on ka I-II klassi õpilased.

„Praegu neid ei käi, kuid see võib olla sellest, et nad ei kasuta veel Facebooki, kus meie tegevustel saab silma peal hoida. See aga ei tähenda, et nad siia oodatud ei ole. Ma tegeleksin nendega meeleldi," kinnitas Elisabeth.

Ülemist vanuse piiri pole noortekal paika pandud, kuid Elisabethi sõnul käivad seal valdavalt kuni 18-19-aastased noored.

 

Mida tehakse?

„Üldiselt on keegi ikka meie juures," ütles Elisabeth. „Need, kes on harjunud siin käima, neil on juba väljakujunenud omad tegevused. Kes mängib xBoxi, kes piljardit, mõned kuulavad muusikat, teised lihtsalt puhkavad."

Lisaks sellele on noortekeskuses ka juhendatud tegevusi. Sageli kokatakse, tehakse käsitööd, meisterdatakse või peetakse turniire piljardis, lauamängudes, xBoxis jne.

„Tegevusi, mida siin saab teha, on nii palju, et ma kõike veel isegi ei tea," nentis ta. „Igal juhul võib minu juurde tulla oma ideedest rääkima. Näiteks kui keegi tahab teha sõbrale sünnipäeva kaarti, siis ma heameelega aitan. Meil on olemas selle jaoks kõik vahendid."

Muidugi mõista planeerib Elisabeth projektipõhiseid ettevõtmisi. Näiteks ootab ta võimalust teha koostööd Võsu noortetoaga. „Tahaksime suvel korraldada kolmepäevase väljasõidu Võsule, et noored saaksid omavahel tuttavaks, ja et neil oleks huvitav."

Suuri probleeme Elisabethi sõnul siiani ilmnenud pole. „Peamine väljakutse on leida tegevusi, mis noortele huvi pakuvad, et nad ka osaleksid. Teine väljakutse on leida võimalus julgustada noori meie uksest sisse astuma," leidis ta.

Nii ütlebki Haljal valla uus noorsootöötajata nii lapsevanematele kui ka noortele: „Ärge kartke tulla, siin on palju tegemist. Meil on siin tore koht!"

 

 

Avatud :
E-N: 13-19
R: 12-18

Telefon: 325 0140

www.facebook.com/Haljala.Noortekeskus

Toimetas: KATRIN KIVI