Skip to main content
Blogi > Film

Hardi Volmeri mängufilmi vaatas esimesel nädalavahetusel 6846 inimest

Hardi Volmeri mängufilmi vaatas esimesel nädalavahetusel 6846 inimest

TALLINN, 14. jaanuar, BNS – 10. jaanuaril Tartus esilinastunud Hardi Volmeri uut mängufilmi "Johannes Pääsukese tõeline elu" vaatas esimesel nädalavahetusel 6846 vaatajat.

Hardi Volmeri mängufilm jutustab seiklusliku ja romantilise loo Eesti esimesest filmitegijast Johannes Pääsukesest läbi tema müstilise uurimisretke Setumaale 1912. aasta suvel.

“ Me taastame vanade kaadrite vahele selle, mille aeg on meilt võtnud,” ütles Volmer.

Filmi nimiosas on Ott Sepp, teistes peaosades Märt Avandi ja Tõnu Kark. Lisaks astuvad osades üles Ester Kuntu, Üllar Saaremäe, Merle Jääger, Peeter Raudsepp, Ardo Ran Varres, Rober Annus, Liisa Aibel, Tõnu Oja ja suur osa seto kogukonnast. Filmi stsenaristid on Olavi Ruitlane, Hardi Volmer ja Peeter Brambat, režissöör Hardi Volmer, operaator Mait Mäekivi, kunstnikud Katrin Sipelgas ja Killu Mägi, helilooja Ardo Ran Varres, monteerija Emeri Abel, helirežissöörid Markus Andreas ja Tiina Andreas, produtsent Anneli Ahven. Tootja on Kopli Kinokompanii.

Filmi võtted toimusid 2017. ja 2018. aasta suvel Tartus ja Setomaal. Film valmis tänu Eesti Kultuurkapitali, Tartu Filmifondi, Postimehe ja seto juurtega erarahastajate hindamatule toetusele. Filmi olulised partnerid on Eesti Rahva Muuseum, Eesti Filmiarhiiv ja Seto Kultuuri Fond.

 

Baltic News Service