Skip to main content
Blogi > Harju Elekter

Harju Elekter omandab Rootsi Sebab AB

Harju Elekter omandab Rootsi Sebab AB

TALLINN, 6. november, BNS – AS Harju Elekter allkirjastas esmaspäeval kavatsuste protokolli, et omandada müügi- ja tehnilisi lahendusi pakkuva Rootsi ettevõtte Sebab AB kõik aktsiad.

Selleks, et selgitada välja aktsiate õiglane hind alustatakse juriidilise ülevaatuse protsessiga. Tehing on kavas lõpule viia hiljemalt 2018. aasta 1. jaanuariks, selgub börsiteatest.

Tehingu hulka kuulub ka tehnilisi hooneid tootva sõsarettevõtte Grytek AB 100 protsendilise osaluse omandamine.

Tehingu tulemusel sisenetakse uutesse perspektiivsetesse turusegmentidesse Rootsis ning laiendatakse Harju Elekter kontserni tooteportfelli.

Sebab on spetsialiseerunud energia tootmiseks ja jaotuseks vajalike kesk- ja madalpingeliste lahenduste välja töötamisele ja tarnimisele infrastruktuuri-, ehitus- ja taastuvenergiasektorile. Ettevõtte peakorter koos tootmis-, müügi- ja teenindusüksuse ning laoga on Malmös.

Sebab insener-tehnilisi lahendusi pakkuvad harukontorid asuvad veel ka Stockholmis, Borlänges ja mujal Rootsis. Ettevõtte 2016. aasta käive oli 12 miljonit eurot.

Harju Elekter Grupp on aktiivselt tegelenud Rootsi turul alates 2011. aastast, tarnides Rootsi klientidele alajaamu ja tööstusautomaatika lahendusi.

1968. aastal tegevust alustanud Harju Elekter Grupp toodab kesk- ja madalpinge elektri- ja automaatikaseadmeid. Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük. Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine. Harju Elekter Grupi Eesti, Soome ja Leedu tehastes töötab enam kui 600 inimest ning kontserni müügitulud on üle 60 miljoni euro aastas.

Harju Elektri aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna Börsil.

 

Baltic News Service