Skip to main content
Blogi > Ettevõtlus

Harju Elektri Rootsi tütarfirmad saavad uue tegevjuhi

TALLINN, 3. september, BNS – Seoses Harju Elektri tegevuse restruktureerimiskavaga Rootsis on ettevõtte Rootsi tütarettevõtete Sebab AB ja Grytek AB tegevjuht alates 1. jaanuarist Mikael Schwartz Jonsson.

Jonsson alustab Harju Elekter Grupis tööd 1. oktoobril. Kolmekuulisel ülemineku- ja sisseelamisperioodil töötab ta tihedas koostöös senise tegevjuhi Thomas Anderssoniga, kes siirdub alates 1. jaanuarist müügi- ja turundusjuhi ametikohale, teatas Harju Elekter börsile.

Mikael Schwartz Jonsson on lõpetanud Mälardalens Högskola bakalaureuseõppe inseneeria erialal. Alates 2016. aastast töötas ta ettevõttes Eldon Enclosures, vastutades müügidirektorina firma müügi eest Rootsis, Norras ja Soomes.

Varem on ta töötanud ka Rittal Scandinavian AB-s and Eldon AB-s. Mikael Schwartz Jonsson ei oma Harju Elektri aktsiaid.

Harju Elektri põhitegevusala on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük. Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine.

Grupi Eesti, Soome, Rootsi ja Leedu tehastes töötab 800 spetsialisti ning kontserni 2018 müügitulud olid 120,8 miljonit eurot. Harju Elektri aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna Börsil.

 

Baltic News Service