Online Counter
Blogi > Elekter

Harju Elektri tütarfirma võitis Soomes 5-miljonilise hanke

TALLINN, 25. jaanuar, BNS – Harju Elektri tütarfirma AS Harju Elekter Elektrotehnika sõlmis 5 miljoni euro suuruse lepingu Soome ühe jaotusvõrguettevõttega Caruna Oy madalpingetehnika varustamiseks.

Lepingu osaks on madalpingeliste liitumis- ja arvestikappide tarnimine 2+1+1 aastaks. Caruna hinnangul on lepingu mahuks vähemalt 5 miljonit eurot, teatas Harju Elekter börsile.

Harju Elekter Grupil on Caruna Grupiga juba kehtivad lepingud alajaamade tarnimiseks, tänu millele on kontserni Eesti ja Soome tehastes kasvanud alajaamade tootmine aastaga 1000 alajaamalt 3000 alajaamani aastas. Tellimusmahu tõrgeteta täitmiseks suurendati möödunud aasta jooksul ühtlasi AS-i Harju Elekter Elektrotehnika tootmisvõimsusi, siirdades tütarettevõtte tegevuse uutesse tootmishallidesse Keila Tööstuspargis.

Caruna Grupp on Soome suurim jaotusvõrguettevõte, kes omab orienteeruvalt 20-protsendillist turuosa Soomes, vastutades 650 000 ettevõtte või üksikisiku elektrienergia varustatuse eest Lõuna-, Edela- ja Lääne-Soomes, Joensuus, Kirde-Uusimaal, Lapis ja Satakunnas.

1968. aastal tegevust alustanud Harju Elekter Grupp toodab kesk- ja madalpinge elektri- ja automaatikaseadmeid. Harju Elektri põhitegevusalaks on elektrienergia jaotuseks ja ülekandeks vajalike seadmete välja töötamine, tootmine ja müük. Põhitegevust toetavad lehtmetalltoodete tehas Eestis ning tööstuskinnisvara arendamine ja rentimine. Harju Elekter Grupi Eesti, Soome ja Leedu tehastes töötab enam kui 600 inimest ning kontserni müügitulud on üle 60 miljoni euro aastas.

Harju Elektri aktsiad on noteeritud Nasdaq Tallinna Börsil.

Tallinna toimetus, +372 610 8821, majandus@bns.ee

Baltic News Service