Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Harmet avab reedel Harku vallas 12,5-miljonilise majatehase

TALLINN, 19. oktoober, BNS – Ruumelementidest hoonete tootja Harmet OÜ avab reedel Harku vallas 23 000-ruutmeetrise tootmishoone, millesse investeeriti 12,5 miljonit eurot.

"Mul on hea meel, et Kumna tehase käivitamine aitab luua uusi töökohti, pakkudes samal ajal väga kaasaegset töökeskkonda meie juba rohkem kui 600 töötajale," ütles Harmet OÜ juhatuse esimees Toomas Kalev pressiteate vahendusel.

"Lisaks võimaldab Harmeti uusim ja suurim tehas tõsta tootmisefektiivsust ja saada seeläbi veelgi eelistatumaks partneriks meie nõudlikele Skandinaavia klientidele," lisas Kalev.

Juulis andis Nordecon Harmetile üle Kumna külas valminud ligi 26 000-ruutmeetrise tootmishoone, mis koosneb ühekorruselisest tootmispinnast, laopinnast ja kolmekorruselisest kontori- ja olmeruumide plokist. Tehas on kavandatud spetsiaalselt ruumelementide suuremahuliseks tootmiseks. Valminud tehas on Saue, Pärnu ja Tutermaa kõrval neljas ning peaks senise 450 inimese kõrval tööd andma 200 uuele töötajale.

Harmet on Eesti suurimaid moodulmajade tootjaid, pakkudes terviklahendust alates projekteerimisest lõpetade hoone paigaldamisega. Suurem osa toodangust müüakse Rootsi, Soome ja Norrasse.

Ettevõtte müügitulu kasvas 2016. aastal 22 protsendi võrra ligi 66,4 miljoni euroni, aruandeaasta kasum oli umbes 5 miljonit eurot.

1997. aastal ruumelementide tootmisega alustanud ettevõte Harmet OÜ on kiires kasvufaasis olev kohalik ettevõte, mille toodangust üle 90 protsendi moodustab eksport.

 

Baltic News Service