Skip to main content
Blogi > Autod

Hispaania võimude paljastatud autovaraste jõuku kuulus ka eestlane

Hispaania võimude paljastatud autovaraste jõuku kuulus ka eestlane

TALLINN, 15. november, BNS - Hispaania võimud likvideerisid mitmerahvuselise autovaraste jõugu, mille üks osaline oli ka Eesti kodanik.

Hispaania tsiviilkaart koos Portugali ja Bulgaaria politsei ning Europoliga pidasid kinni võrgustiku 19 liiget, kes tegeles sõidukite varastamisega ja nende illegaalse müügiga Hispaaniast teistesse Euroopa riikidesse, teatas Europol kolmapäeval. Lisaks on uurimise all veel viis kahtlusalust, keda süüdistatakse kuulumises kuritegelikku organisatsiooni, mis tegeles autode varastamise, dokumendivõltsimise ja rahapesuga.

Jõuk oli varastanud vähemalt 85 autot, mille realiseerimisega nad olid teeninud vähemalt 1,5 miljonit eurot. Võrgustikul oli sidemeid Portugalis, Poolas, Rumeenias, Prantsusmaal, Austrias, Venemaal, Bulgaarias ja Belgias.

Politseioperatsiooni käigus otsisid võimud läbi 14 maja Hispaania ja Portugali eri osades ning selle käigus leiti tulirelvi, elektromagnetilisi seadmeid ja vargusevastaseid turvamehhanisme ning samuti autode uste lahtitegemise vahendeid.

Hispaania tsiviilkaardi juurdluse vallandas ühe hispaanlase pöördumine, kes teatas saadud liiklustrahvidest kohtadest, kus ta oma autoga ei olnud viibinud. See viis avastuseni, et riigis sõidab ringi kaks sama marki ja sama numbrimärgiga autot ning ühe omanik on bulgaarlane, kellele kuulub ka teisi Hispaania registreerimismärgiga autosid.

Tabatud bulgaarlane viis võrgustiku paljastamiseni, mille liikmete seas oli Hispaania, Kreeka, Prantsuse, Rumeenia, Poola, Portugali, Brasiilia ja Bulgaaria kodanikke. Kui need olid varastatud sõiduki kerenumbrid ära muutnud, siis jõugu bulgaarlastest liikmed organiseerisid autole võltsitud numbrimärgid ja dokumendid. Jõugu Poolast, Eestist, Kreekast ja Bulgaariast pärit liikmed võtsid "kloonitud" autod vastu ja korraldasid nende müügi teistes Euroopa riikides, teatas Europol. Võrgustikul oli ka kaastööline Hispaani ametiasutuses, kes varustas kurjategijaid Hispaania liiklusregistri andmetega, et varastatud sõidukile uus identiteet luua.

Operatsioon võrgustiku liikmete kinnivõtmiseks toimus 10. oktoobril.

 

Baltic News Service