Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Rakvere

HKScan ja ametiühing jõudsid palgatingimustes kokkuleppele

HKScan ja ametiühing jõudsid palgatingimustes kokkuleppele

TALLINN, 13. aprill, BNS – HKScan Estonia uuendas esimeses kvartalis palgasüsteemi ja suurendas kogu ettevõtte palgafondi 5 protsendi võrra, millest lähtuvalt tehti individuaalsed palgamuudatused ka streikivatel töötajatel.

"Meil on hea meel teatada, et 9. aprillil teavitas Industriaal- ja Metallitöötajate Ametiühingute Liit tööandjat, et nii streikivad töötajad kui ka IMTAL nõustuvad tapaliini töötajate palgatõusuga. Seega on 6. veebruaril alustatud streigi nõudmised täidetud ning streik tuleks viivitamatult lõpetada," ütles HKScan Estonia juht Anne Mere BNS-ile.

"Mis puudutab IMTAL-i uut ettepanekut ametiühingu tunnustamiseks lepingu vormis, siis seda käsitleme eraldiseisva teemana, kuna antud lepingupunktid ei ole olnud streigi aluseks. Osana börsiettevõttest ja suure tööandjana oleme alati valmis dialoogiks erinevate huvigruppidega, järgides Eesti Vabariigis kehtivat seadusandlust ja häid äritavasid," ütles Mere.

Mere sõnul keskendutakse praegu ettevõttes palgatõusu juurutamisele ning jätkatakse sisemiste tööprotseside parendamist ja koostööd oma töötajatega.

Kaks nädalat tagasi ostustasid tapamaja streikijad streigikoosolekul saata tööandjale ettepanek streik lõpetada, kui ettevõte tunnustab ametiühingut.

"Streik lõpeb, kui tööandja nõustub allkirjastama ametiühingu tunnustamise lepingu, millele saab rajada edasise koostöö ja sisulised kollektiivläbirääkimised kõigi töötajate nimel," teatas ametiühingute keskliit märtsis.

Pakutud leping tunnustaks loodud 115-liikmelist ametiühinguosakonda töötajate esindajana kollektiivlepingu mõistes ning võimaldama normaalselt suhtlust kõigi ettevõtte töötajatega.

Lepingu järgi võtaksid pooled kohustuse alustada kollektiivlepingu sõlmimist kõigi töötajagruppide probleemide lahendamiseks ning deklareerivad streigiga seotud juriidiliste nõuete puudumist teineteise suhtes.

Rakvere Lihakombinaadi tapamaja töötajad alustasid 6. veebruaril tähtajatut streiki töötajate palkade tõstmiseks, mis on taasiseseisvunud Eesti pikim streik. Enne seda oli pikim 25 päeva kestnud tervishoiutöötajate streik 2012. aastal.

Rakvere lihakombinaadi töötajad nõuavad streigiga tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra tagasiulatuvalt alates 1. veebruarist ja lisaks 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudetaks. Tapamaja töötajate senine netopalk on ligikaudu 750 eurot kuus. See koosneb põhipalgast ja lisatasudest.

HKScan on Soome peakontoriga Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Möödunud aastal teenis kontsern 1,8 miljardi euro suuruse käibe juures 18 miljonit eurot kahjumit. Eestis kuulub HKScani kontsernile Rakvere Lihakombinaat ja Tallegg.

 

Baltic News Service