Skip to main content
Blogi > Lihatööstus

HKScan: välismaalaste palkamise protsessi tuleks lihtsustada

HKScan: välismaalaste palkamise protsessi tuleks lihtsustada

TALLINN, 6. oktoober, BNS – Lihatööstuse HKScan Estonia juhi Anne Mere sõnul on nii lihttööliste kui ka spetsialistide leidmine iga kuuga aina keerulisem ning tema hinnangul peaks lihtsustama välismaalaste palkamise protsessi.

"Välismaalaste palkamise protsess on liiga bürokraatlik ning selle aasta kvoot on juba ka täis. See protsess vajaks lihtsustamist ning puudus on ka lihttööjõust, mitte ainult spetsialistidest," ütles HKScan Estonia juht Anne Mere toidutööstuse pressikonverentsil.

Lisaks peaks tema hinnangul töötukassa hüvitiste süsteem soodustama tööle naasmist, mitte kodus püsimist. Samuti oleks vaja tihendada koostööd kutsekoolidega, et saada vajalike oskustega tööjõudu, rääkis Mere.

"Praegu on näiteks HKScanis tööjõukulud suuruselt teine kuluartikkel toorainekulu järel," ütles Mere. "Automatiseerimine on kindlasti kõigis ettevõtetes järjest enam teemaks, kuid Eesti ja ka Baltikumi turu maht on liiga väike, et suuremamahulisest automatiseerimisest rääkida. Selleks oleks vaja suuremat eksporditurgu, kuhu sadu tuhandeid tonne müüa."

HKScan Estonia on Eesti toiduainetööstuse ettevõte, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade lihatootja, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite.

HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Kontserni koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, tooteid eksporditakse pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2016. aastal 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7300 töötajat.

 

Baltic News Service