Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Hooldekodud

Hoolekandefirma Südamekodud plaanib Saaremaale hooldekodu rajada

TALLINN, 28. märts, BNS – Endise Reformierakonna peasekretäri Martin Kuke juhitud Rain Rosimannuse osalusega hoolekandefirma Südamekodud plaanib sel aastal avada Saaremaa Upal eakatele ja puuetega inimestele mõeldud hooldekodu.

Saaremaa Südamekodu plaanib firma rajada endisesse Kuressaare ametikooli õppehoonesse, mille mullu sügisel ostis Riigi Kinnisvara aktsiaseltsilt (RKAS) ettevõtja Margo Näälik, kirjutab Saarte Hääl. Kukk ütles lehele, et ettevõte sõlmis Näälikuga kahekümneks aastaks rendilepingu.

Kuke sõnul Saaremaaga seoses ettevõttel seni konkreetseid plaane polnud, kuni saadi teada Upal asuvast endisest ametikooli hoonest, mis võiks hooldekoduks sobida. "Analüüsides hoolekandevajadust Saaremaal ja teades Eestis selles valdkonnas valitsevat olukorda, leidsime, et üht hooldekodu on siia juurde tarvis küll," rääkis ta Saarte Häälele.

Kõigepealt kavatseb ettevõte luua juurde viiskümmend hooldekodukohta. "See on esialgne käivitamise plaan," tähendas Kukk, lisades, et väiksema kohtade arvuga hooldekodusse pole mõtet investeerida. "Kui nõudlus kujuneb suuremaks kui viiskümmend kohta, ei saa välistada, et teeme tulevikus kohti juurde ja hakkame Upal pakkuma ka muid teenuseid, näiteks avame päevakeskuse või pakume intervallhooldust."

Kuke sõnul nõuab Upa kompleksi kohandamine hooldekoduks sadade tuhandete eurode suurust investeeringut. Riigi või Euroopa Liidu rahale OÜ Südamekodud Upa kompleksi hooldekoduks kohandamisel ei looda, vaid kavatseb vajalikud investeeringud teha omavahenditest.

Praegu opereerib OÜ Südamekodud Eestis mitut hoolekandeasutust, kus voodikohti on kokku ligi 200. Suvel lisandub 54 voodikohta Kesk-Eestis asuva Käru hooldekodu laienduse baasil.

Südamekodud OÜ omanikud on läbi valdusfirmade 30 protsendiga Jako Laanemägi, 30 protsendiga Martin Kukk ja 10 protsendiga Rene Ilves. Veel 30 protsenti kuulub Lätis registreeritud ettevõttele Ievades Nozares SIA, mille omanik on Rain Rosimannus.

 

Baltic News Service