Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Viljandi

ICP Solutions rajab Viljandimaale Eesti esimese biometaanitehase

ICP Solutions rajab Viljandimaale Eesti esimese biometaanitehase

TALLINN, 5. jaanuar, BNS – ICP Solutions OÜ Vilijandimaale rajatav Eesti esimene 5 miljonit eurot maksnud biometaanitehas hakkab täisvõimsusel tööle aasta esimestel kuudel.

"Biometaan on väga perspektiivne taastuvkütus, sest teda saab toota pea kõigest – tooraineks sobivad näiteks sõnnik ja läga, silo, biojäätmed ja reoveesete jms," ütles ICP Solutions OÜ juhatuse liige Siim Tenno.

"Teiseks on kindlasti oluline, et biometaani tootmisel on toormepinna ühikult saadav bioenergia suur, mis tähendab, et tootmine on efektiivne. Ja kolmandaks on ka saadav gaas efektiivne – ühe kilogrammi biometaaniga saab sõita sama palju kilomeetreid kui ühe liitri diislikütusega, kuid rahalises mõttes on tänaste hindade juures biometaaniga autosõit diislikütusega sõitmisest ligikaudu 1,5 korda soodsam."

Siim Tenno sõnul on efektiivseks ja tulusaks gaasitootmiseks on vaja vaid mõnisada lehma.

Järgmise kolme aasta jooksul maksab Eesti riik biometaani tootmiseks kokku ligi 28 miljonit eurot toetust, mis tuleb CO2-kvoodi enampakkumise müügituludest ning on tingitud Pariisi kliimaleppes võetud kohustusest.

ICP Solutions OÜ on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis pakub energeetikaalaseid võtmed kätte lahendusi, sealjuures tasuvusarvutusi ja tehnilist nõustamist ning toetuste taotluste koostamist.

 

Baltic News Service