Skip to main content
Blogi > Bitcoin

Ida-Virumaal alustab tegevust bitcoini kaevandus

Ida-Virumaal alustab tegevust bitcoini kaevandus

TALLINN, 28. detsember, BNS - Ida-Virumaa tõestab oma positsiooni uue ajastu kaevanduspiirkonnana, kui jaapanlased avavad jaanuaris Eesti Energia tehnopargi esimese rentnikuna Balti Elektrijaamas siinse mastaapseima krüptokaevanduse, kirjutab Postimees.

Sügisel Pakri tööstuspargis ligi miljon eurot maksva serveripargi avanud Kazuteru Arimura ja Hikaru Kusaka kümnekordistavad oma panuseid, rentides Balti Elektrijaama tööstushoones ligi 1000 ruutmeetrit põrandapinda.

Tundlike serverite jaoks sobiva keskkonna loomine elektrijaama ühes tootmishoones parasjagu käib ning veebruaris algab kaevandamine Eestis registreeritud osaühingu Blockhive lipu all.

Turvalisusega põhjendades ei soovi mehed aga oma krüptokaevanduse täpset asukohta elektrijaamas avaldada. Narva valisid nad välja, sest lisaks soodsa hinnaga elektrienergiale valvatakse elektrijaama hoolega ning ettevõte ei pea füüsilise julgeoleku tagamiseks täiendavaid kulutusi tegema. Kokku saab kaevanduses tööd 4–5 põhikohaga inimest.

Investoritena soovivad Arimura ja Kusaka Pakri ja Narva kaevandustesse kaasata jõukaid jaapanlasi, kes otsivad oma rahale arukat paigutust. Kuna Jaapanis ulatuvad ettevõtlusmaksud 40 protsendini, mõjub Eesti ettevõtluskliima neile soodsana.

Baltic News Service