Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Majandus

III samba fondiosakud kolivad väärtpaberikontodelt pensionikontole

TALLINN, 6. juuni, BNS – Alates 6. augustist hakatakse pensionikontodel teise samba fondiosakute kõrval registreerima ka kolmanda samba fondiosakuid ja samaks kuupäevaks viib Pensionikeskus ka olemasolevad kolmanda samba fondiosakud erinevates pankades avatud väärtpaberikontodelt üle pensionikontodele.

Osakute üleviimine toimub automaatselt ja pensionikogujatel endil pole tarvis midagi ette võtta, teatas rahandusministeerium.

"Kui seni võisid kolmanda samba fondiosakud asuda erinevatel väärtpaberikontodel ka mitmes pangas, siis peale muudatust näeb osakuomanik kõiki oma kolmanda samba fonde ühest kohast – pensionikontolt. Nii tekib inimesel hea ülevaade oma pensionifondidesse kogutud rahast," ütles rahandusministeeriumi kindlustuspoliitika osakonna juhataja Siiri Tõniste.

Oma pensionikonto seisu saab vaadata nii Pensionikeskuse veebilehel kui kontohalduritest pankade vahendusel.

Teise sambaga liitunutel on pensionikonto juba olemas ja neile kuuluvad kolmanda samba fondiosakud tõstetakse samale kontole üle. Kui inimesel on kolmanda samba fondiosakuid, aga ta ei ole teise sambaga liitunud, avab Pensionikeskus talle kolmanda samba jaoks pensionikonto. Pensionikoguja ise selleks midagi tegema ei pea.

Pensionikonto on kohustusliku kogumispensioniga liitunu personaalne konto, kus on koos kogu tema teise samba kohta käiv info: esitatud avaldused, valitud fondid, laekunud maksed, pensionifondide osakute arv ja väärtus ning väljamaksed pensionifondidest. Alates 6. augustist näeb sama infot pensionikontol ka kolmanda samba fondide kohta.

Lisaks fondidele saab kolmandasse sambasse raha koguda ka läbi täiendava kogumispensioni ehk kolmanda samba kindlustuslepingu. Neid lepinguid 6. augusti muudatus ei puuduta.

Täiendavat informatsiooni muudatuste kohta oskab igale kliendile jagada pank, kus tal on väärtpaberikonto avatud ja fondiosakud registreeritud. Lisaks võib infot küsida otse Pensionikeskusest.

 

Baltic News Service