Skip to main content
Blogi > Illegaalid

Illegaalsed Ukraina ehitajad üritasid põgeneda

TALLINN, 7. märts, BNS - Kontrollijad leidsid teisipäeval Tallinna ehitustelt kokku seitse illegaalselt töötavat ukrainlast, Tallinna sadama lähedal üritas kolm ehitajat kontrollijaid nähes joostes põgeneda, kirjutab Postimees.

Politsei- ja piirivalveamet, maksu- ja tolliamet ning tööinspektsioon korraldasid teisipäeval Tallinnas neljal ehitusel kontrollreidi, et tabada Eestis illegaalselt töötavaid välismaalasi ja mustalt töötavaid kohalikke. Kolm ametit kontrollisid T1 kaubanduskeskuse ehitust Peterburi maanteel, majaehitust Võistluse tänaval, kolmest majast koosneva kompleksi ehitust lauluväljaku lähedal Narva maanteel ning majaehitust Tallinna sadama lähedal Tuukri tänaval.

T1 kaubanduskeskuse ehituselt avastasid kontrollijad kaks, Narva maantee ehituselt kaks ja Tuukri tänava ehituselt kolm illegaalselt töötanud ukrainlast. Esimestel ehitustel õnnestus kontrollijatel tabada töötajad ootamatult. Narva maantee ehitusel jõudis kaks ukrainlast enne kontrollide kohale jõudmist vahetada tööriided tavaliste riiete vastu, kuid nad viidi sellegipoolest kontrolliks politseijaoskonda.

Maksu- ja tolliamet leidis Narva maantee ehituselt mitu Eesti elanikku, kes polnud töötamisregistrisse kantud. Üle kontrolliti kõik ehitusel viibinud inimesed ning kõik, kelle dokumendid olid korras, said rinda oranži kleebise. Tuukri tänava ehituselt pani kolm töölist kontrollijaid nähes Jõe tänava poole jooksu. Politseinikel õnnestus kaks kätte saada, kolmandal olid aga nii väledad jalad, et ta pääseski pakku. Kaks kätte saadud ehitajat osutusid ukrainlasteks, kelle töötamine ehitusel oli nõuetekohaselt vormistamata.

Kolme ameti ühisreidi juhtinud politseiametnik ütles, et ehitustelt avastatud illegaalselt töötavad välismaalased toimetatakse kõigepealt politseisse, kus neid küsitletakse. «Mis neist edasi saab, sõltub sellest, kui koostööaltid nad on. Kui nad ei hakka mingit jama ajama ja kõik ausalt ära räägivad, ei pruugi me neile trahvi määrama hakata. Küll aga saavad suure tõenäosusega rahalise karistuse tööandjad, kes on võtnud ehitusele tööle inimesed, jättes nad nõuetekohaselt tööle vormistamata,» rääkis ametnik, kes töö iseloomu arvestades eelistas jääda anonüümseks.

Pärast ütluste andmist pääsevad võõrtöölised üldjuhul vabadusse.

 

Baltic News Service