Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > India

India üks rikkaim ettevõtja Mukesh Ambani sai Eesti e-residendiks

India üks rikkaim ettevõtja Mukesh Ambani sai Eesti e-residendiks

TALLINN, 12. märts, BNS – India üks rikkaim ettevõtja ja India Reliance Industries juht Mukesh Ambani sai esmaspäeval Eesti e-residendiks.

E-residentsus anti India suurettevõtjale valitsuse otsusega ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo poolt esmaspäeval Mumbais, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM). Seeejuures on e-residendina Mukesh Ambanil võimalik asutada ettevõtteid Eestisse ning hõlpsamini investeerida Eesti firmadesse.

"Me soovime õppida Eesti kogemusest e-riikluse arendamisel, et muuta India tavainimeste elu mugavamaks ja paremaks," ütles Ambani kohtumisel Paloga. "Olen veendunud, et Eesti e-valitsemise lahendused on lihtsasti skaleeritavad kasutuselevõtuks India valitsuses. Me tahame alustada väga tihedat koostööd Eesti helgemate peadega, et need muutused juba lähitulevikus ellu viia," lisas ta.

"Indias ei leidu inimest, kes ei teaks Mukesh Ambanit ning teda võib oma mõju poolest maailmamajandusele võrrelda Bill Gatesiga. Mul on hea meel, et eestlaste jõupingutused on vilja kandnud ning oleme teinud oma parima, et tuua India ettevõtjate investeeringuid Eestisse," märkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

"India ettevõtjad on rohkem Eesti ja Euroopa poole vaatamas. E-residentsuse andmine India suurimale tööstus- ja tehnoloogiakontserni asutajale ja omanikule Ambanile on Eesti riigile äärmisel kasulik," ütles kohtumisel viibinud endine MKM-i IT-ala asekantsler Taavi Kotka.

Mukesh Ambani kuulub maailma kahekümne rikkaima inimese hulka ning tema ettevõte Reliance, mis tegutseb peamiselt energia- ja keemiatööstuses, on India suurima turuväärtusega firma. Samuti kuulub Ambanile maailma üks suurimaid nafta rafineerimistehaseid.

Ambani sõnul panustavad tema ettevõtted kokku 8 protsenti India riigieelarvest. Ambani järgmine plaan on siseneda telekommunikatsioonisektorisse.

 

Baltic News Service