Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ettevõtete ost

Investeerimisfirma Novalpina ostab 288,4 miljoni eest Olympicu

Investeerimisfirma Novalpina ostab 288,4 miljoni eest Olympicu

TALLINN, 19. märts, BNS – Luksemburgis registreeritud investeerimisfirma Novalpina on teinud hasartmängufirma Olympic Entertainment Group (OEG) aktsionäridele osta ettevõte kokku 288,4 miljoni euro eest; Olympicu kaks enamusaktsionäri Armin Karu ja Jaan Korpusov on pakkumise juba vastu võtnud.

Novalpina Gruppi kuuluv äriühing Odyssey Europe AS teatas börsile kavatsusest teha vabatahtlik ülevõtmispakkumine Olympic Entertainment Group AS aktsiate omandamiseks hinnaga EUR 1,9 aktsia kohta, mis on 3,26 protsenti kõrgem kui ettevõtte aktsiate viimase kuue kuu tehingute hindade kaalutud keskmine börsihind.

Kuivõrd Olympic Entertainment Group on emiteerinud 151,8 miljonit aktsiat, teeb see ülevõtmise hinnaks 288,4 miljonit eurot.

Olympic Entertainment Group kaks enamusaktsionäri, kellele kuulub ligikaudu 64 protsenti ettevõtte aktsiakapitalist, on juba Novalpinaga kokku leppinud, et võtavad pakkumise vastu.

Armin Karu HansaAssets OÜ ja Jaan Korpusovi Hendaya Invest sõlmisid esmaspäeval leppingu neile kuuluvate aktsiate müümiseks. OÜ-le HansaAssets kuulub 68,4 miljonit Olympicu aktsiat, ehk 45 protsenti aktsiakapitalist, ja OÜ-le Hendaya Invest kuulub kokku 28,8 miljonit Olympicu aktsiat, mis moodustab 18,9 protsenti aktsiakapitalist.

Tehingust teeniks Armin Karu 129,9 miljonit eurot ja Jaan Korpusov 54,6 miljonit eurot.

"Olles alustanud 25 aastat tagasi Eestis väikese ettevõtmisena, olen uhke, et OEG-st on tänaseks kasvanud mastaapne ettevõte, millel on eeskujulik ärimudel ning tugev positsioon kuues Euroopa Liidu liikmesriigis," ütles OEG asutaja ja nõukogu esimees Armin Karu pressiteate vahendusel.

"Novalpina Capitali meeskonnal on märkimisväärne kogemus just taoliste investeeringute vallas, mis aitavad ettevõtetel laiendada oma tegevust nii geograafilises kui digitaalses mõttes. Nende visioon on muljetavaldav ja ma olen kindel, et neist saab OEG-le hea ja äri edasiviiv omanik. Suurima aktsionärina pean pakutud hinda õiglaseks ja soovitan aktsionäridel pakkumine vastu võtta," lisas Karu.

Tehingu lõpuleviimise järgselt kavatseb Novalpina lõpetada Olympicu aktsiate noteerimise Nasdaq Tallinna börsil.

"Aastate jooksul ja asutajate visioonist lähtudes on OEG edukalt laiendanud oma tegevust väljapoole meie koduturgu Balti riikides. Edaspidi peame seoses järjest suureneva konkurentsiga internetipõhistes mängudes suurendama oma investeeringuid digitaalsesse platvormi. Oleme kindlad, et Novalpina Capital on tulevase omanikuna hea valik toetamaks neid investeeringuid," ütles OEG juhatuse esimees ja tegevjuht Madis Jääger.

Pakkumise ja selle aktseptimise lõpuleviimine sõltub tavapärastest eeltingimustest, mille täpsemad üksikasjad esitatakse ülevõtmispakkumise prospektis. Pärast seda, kui Eesti Finantsinspektsioon on prospekti kooskõlastanud, mis leiab eeldatavalt aset 3. aprillil 2018, avalikustatakse pakkumise dokumentatsioon ja see leiab aset eeldatavalt 4. aprillil 2018.

"OEG on kuuel eurotsooni kuuluval turul kasiinomeelelahutuse valdkonna juhtiv ettevõte, millel on tugev tegevus- ja vastavuskontrolli mudel. Oleme vaimustunud Armini poolt üles ehitatud ärist ja ootame võimalust, et pakkuda omalt poolt strateegilist panust ja kapitali, et koos ettevõtte, juhtkonna, töötajate ja klientidega teha järgmine samm OEG arengus," rääkis Novalpina Capitali asutajapartner Stefan Kowski.

OEG pakub hasartmänguteenuseid kuues Euroopa Liidu liikmesriigis, mille hulgas on Balti riigid Eesti, Läti ja Leedu, ning Slovakkia, Itaalia ja Malta. 1993. aastal Armin Karu ja Jaan Korpusovi poolt asutatud ettevõte pakub oma külalistele kliendikeskset lähenemist ja turvalist keskkonda täielikult litsentseeritud toodetega.

OEG aktsiatega kaubeldakse Nasdaq Tallinna börsil. 31. detsembri 2017 seisuga kuulus Olympicule kokku 115 kasiinot ja 27 panustamispunkti, millest 24 kasiinot olid Eestis, 53 Lätis, 17 Leedus, 6 Slovakkias, 14 Itaalias ja üks Maltal. OEG-l on ligi 3000 töötajat kuues riigis. OEG korraldab kaughasartmänge ja spordiennustust kaubamärgi OlyBet all.

OEG on tegev hotellioperaatorina Tallinnas, Eestis, kus tema omanduses on Hilton Tallinn Park, 202 toaga kõrgema klassi hotell, mille tegevust juhib Hilton Worldwide.

OEG hasartmängumaksueelsed kogutulud jätkuvatest tegevusvaldkondadest 2017. aastal olid 215,1 miljonit eurot, mis võrreldes aasta varasemaga kasvasid 12,4 protsenti ehk 23,7 miljoni euro võrra. Hasartmängumaksude eelne hasartmängutulu moodustas kokku 89,6 protsenti ettevõtte kogutulust ehk 192,7 miljonit eurot ning ülejäänud tulud andsid 10,4 protsenti ehk 22,4 miljonit eurot. OEG 2017. aasta EBITDA oli 47,3 miljonit eurot.

Novalpina Capital on sõltumatu Euroopa erakapitalil põhinev investeerimisettevõte, mis keskendub enamusosalus-investeeringutele keskmise suurusega ettevõtetesse kõikjal Euroopas. Novalpinal on tulemusele fokusseeritud ja ettevõtjale omane lähenemine investeeringutele ning väärtusloomele oma portfelli kuuluvates ettevõtetes.

Novalpina Capitali asutasid 2017. aastal Stephen Peel, Stefan Kowski ja Bastian Lueken. Asutajapartneritel on ühtekokku enam kui 48 aasta pikkune kogemus erainvesteeringute alal, mille nad on omandanud töötades varem Euroopa tehinguid koordineerivatel juhtivatel ametikohtadel globaalse haardega investeerimisfirmades, kusjuures ligi kümnendi töötasid nad üheskoos.

Novalpina Capitali poolt on finantsnõustajaks Global Leisure Partners LLP, tehingu finantseerijaks Morgan Stanley ja õigusnõustajaks Weil, Gotshal & Manges LLP. Aktsiate müüjate finantsnõustajana tegutseb LHV Pank. Müüvate suuraktsionäride ja OEG õigusnõustajana tegutseb Ellex Raidla.

 

Baltic News Service