Skip to main content
Blogi > Tervishoid

Järvamaa apteekides lõppes gripivaktsiin

TALLINN, 9. november, BNS - Järvamaa apteekides lõppes gripivaktsiin, kirjutab Järva Teataja.

Paide Vee tänava apteegi proviisor Kai Kimmel kinnitas, et gripivaktsiinid on sel sügisel järjekordselt otsas. Ta selgitas, et kuna riiklikud varud tellitakse eelmise aasta koguste põhjal, aga sel aastal on inimeste huvi vaktsineerimise vastu märkimisväärselt suurem, ongi juhtunud nii, et gripivaktsiin on otsa saanud.

Sel aastal oli valikus kaks vaktsiini: Vaxigrip Tetra annab kaitse nelja ja Infl uvac kolme tüve vastu. «Kolmele tüvele kaitset andev on poole odavam,» täpsustas Kimmel. Kimmeli teada on Eesti teinud vaktsiinikoguse suurenduseks lisataotluse.

Ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laiuse selgitusel ületab praegu tõesti gripivaktsiini nõudlus vaktsiini kättesaadavust. «Mõnes apteegis veel gripivaktsiini on, kuid nädala lõpus on oodata Eestisse täiendavat partiid nii Infl uvaci kui VaxigripTetrat,» sõnas ta.

Infl uvaci tuuakse ravimiameti teatel eeldatavalt 2000 annust ning VaxigripTetrat umbes 11 000 annust. «Tootja sõnul on seekordne Infl uvaci tarne tõepoolest viimane käesoleval hooajal,» lisas Laius.

See, kuidas gripivaktsiin jaguneb ja kas see jõuab ka Järvamaa apteekidesse, Laius öelda ei osanud. «Gripivaktsiini jaotusse ravimiamet ei sekku, seda koordineerivad ravimite hulgimüüjad vastavalt tellimuste arvule,» ütles ta.

 

Baltic News Service