Skip to main content
Blogi > Tervis

Järvamaa esimene tervisekeskus avab uksed

Järvamaa esimene tervisekeskus avab uksed

TALLINN, 20. märts, BNS - Koerus avab reedel ukses kauaoodatud esmatasandi tervisekeskus, mis on esimene Järvamaal, kirjutab Järva Teataja.

Maja on sama, kus 27 aastat tagasi 15. märtsil perearstikeskus tegutsema hakkas. Kui vahepeal on arst vastu võtnud ka teisel korrusel, siis nüüd on keskus jälle esimesel korrusel. Ruumi on kolmele perearstile koos pereõdedega, samuti ämmaemandale, füsioterapeudile, koduõenduse ja psühholoogilise nõustamise teenuse osutamiseks. Tugiteenusena jätkavad hambaarst ja apteek. Tervisekeskusel on Koeru kõrval veel tegevuskoht Rakkes ja Järva-Jaanis.

See, et kolmest Järvamaale kavandatud esmatasandi tervisekeskusest just Koeru esimesena uksed avab, oli teada juba 2016. aastal, mil sotsiaalministeerium nende ehitamiseks rahastustaotlusi vastu võttis, sest erinevalt Türist ja Paidest, kuhu kerkib täiesti uus hoone, oli Koerus enamik välitöid tehtud.

Ministeeriumi andmeil oli projekti kogumaksumuseks kavandatud 415 277 eurot, millest toetussumma oli 75 protsenti ehk 311 457,75 eurot, kuid projekt odavnes ning Koeru esmatasandi tervisekeskuse kogumaksumus on 282 174,86 eurot, millest toetuse osa on 75 protsenti ehk 211 631,15 eurot. Ehitaja Paide MEK lõpetas tööd 378ruutmeetriseks kasvanud tervisekeskuses veebruaris.

Paides kerkib esmatasandi tervisekeskus Järvamaa haigla kõrvale praeguse parkla asukohale. Esialgse kava järgi on uue perearstikeskuse pindala umbes tuhat ruutmeetrit ja see on ühendatud haigla B-korpusega, kus asub ka röntgenikabinet. Nii pole patsiendil vaja vahepeal õue minna.

Türi tervisekeskus tuleb Alexela bensiinijaama vastu tühjalt seisvate barakkide asemele. Seal hakkab tööle kuus perearsti pereõdedega, ämmaemand, füsioterapeut, koduõde, silmaarst ja hambaarst, ruumi saavad optikaäri ja apteek.

 

Baltic News Service