Skip to main content
Blogi > Laevaliiklus

Jõelaev Pegasus lastakse lähipäevil vette

Jõelaev Pegasus lastakse lähipäevil vette

TALLINN, 16. mai, BNS - Auväärses eas jõelaeva Pegasus saab peagi taas Emajõel sõitmas näha, kirjutab Tartu Postimees.

Dorpati tegevjuht Pille Uiga selgitas, et Pegasuse suur remont on lõpusirgel ning laev lastakse praeguste plaanide järgi vette uuel nädalal. Viimase kolme kuuga sai alus suuresti uue põhja, uued WC-d ning ka reisjateruum tegi läbi värskenduskuuri. «Laevavööri paigaldati ka põtkur, mis parandab märgatavalt laeva manööverdamist Emajõel,» rääkis Uiga.

Lõbusõidud Pegasusega algavad mai lõpus, aga enne seda peab laev käima veeteede ameti ülevaatusel.

Algav hooaeg on 1958. aastal Moskva laevatehases valminud Pegasusele aga eriline, sest laev tähistab oma 60. sünnipäeva. «Suvel kavatseme Pegasusega ette võtta ka suure juubelisõidu, sõita Võrtsjärvele,» kirjeldas Uiga laeva juubelipidustust. Selleks tuleb aga oodata Emajõe veetaseme alanemist.

Pegasus sõitis Tartust viimati Võrtsjärvele 16 aastat tagasi, kui Jõesuus avati uus ja moodne paadisild. Tookord võttis sõit aega kuus tundi. Nõukogude ajal tehti Pegasusega aga kahe- ja kolmepäevaseid ekskursioone marsruudil Tartu-Suislepa-Jõgeveste. Rahvast viidi näiteks Barclay de Tolly mausoleumi parki, vahepeatus oli nii Trepimäel kui ka Tondisaarel.

Pegasuse regulaarreisid toimuvad tänavu suvel nädala sees teisipäevast reedeni kell 12 ja 14 ning nädalavahetustel kell 12, 14 ja 16. Laev väljub Dorpati hotelli kai juurest. Hooaeg kestab tavapäraselt septembri lõpuni. Pegasus on 27 meetrit pikk ja 4,8 meetrit lai. Laev suudab sõita maksimaalselt 14 kilomeetrit tunnis ning võtab korraga pardale 75 reisihimulist.

 

Baltic News Service