Online Counter
Blogi > Jõhvi

Jõhvi vallavanem astus umbusaldushääletuse eel tagasi

TALLINN, 14. juuni, BNS - Kuigi Jõhvi vallavanem Aleksei Naumkin esitas teisipäeval tagasiastumisavalduse, toimub vallavalitsuse umbusaldushääletus neljapäevasel volikogu istungil ikkagi, sest praeguseks on vallavalitsusse jäänud üks liige − abivallavanem Riina Sooäär, kirjutab Põhjarannik.

Kui opositsioon andis 17. mail sisse avalduse vallavalitsuse umbusaldamiseks, siis ehkki suur osa koalitsiooni liikmetest pooldas selleks ajaks samuti vähemalt vallavanema Aleksei Naumkini väljavahetamist, plaanis võimuliit siiski ühtsuse säilitamiseks loobuda umbusaldusega kaasa minemisest. Selleks loodeti Naumkinit veenda, et ta hiljemalt sügisel ise tagasi astub.

Pärast umbusaldusavalduse sisseandmist teatas abivallavanem Aivo Tamm enda tagasiastumisest ning koalitsioon pidi asuma läbi rääkima, keda asemele tuua. Kuna koalitsioonileppe kohaselt kuulub see koht Nikolai Ossipenko valimisliidule Jõhvi − Meie Kodu, pakkus viimane omapoolseks abivallavanema kandidaadiks kunagise Kohtla-Järve abilinnapea Viktoria Tsventarnaja, kes on aastaid olnud naaberlinna võimu juures ja kuulub ka praegu Kohtla-Järve volikokku ning juhib Ossipenko tee-ehitusettevõtet OÜ N&V.

See aga ei sobinud koalitsioonipartnerile, Niina Neglasoni juhitud valimisliidule Jõhvi Eest. Neglason kinnitas Põhjarannikule, et Tsventarnaja puhul tekkisid neil Ossipenkoga erimeelsused. "Me hakkasime saama väga negatiivset tagasisidet oma valijatelt ning me ei saa niimoodi enda valijate ootuste vastu minna," selgitas ta.

Neglasoni sõnul pole tal isiklikult midagi Tsventarnaja vastu, kuid takistuseks on see, et tema nimi seostub inimestel eelkõige Kohtla-Järve ja sealse juhtimisstiiliga. "Jõhvi inimesed ei mõista KohtlaJärve juhtimist ja kardavad, et see kandub siia üle. See ei pruugi nii olla, aga me ei saa oma valijate vastu minna," rääkis Neglason.

Veel teisipäeva keskpäeval olid opositsioon ja osa koalitsioonist valmis vallavalitsusele eesotsas Naumkiniga umbusaldust avaldama. Sellisel juhul oleks neljapäevasel hääletamisel vallavalitsuse umbusalduse toetajate leeris väidetavalt 13 volikogu liiget. Umbusaldamise läbiminekuks piisaks aga 11 häälest, kirjutab Põhjarannik.

Aleksei Naumkini tagasiastumine aga ei tähenda, et neljapäeval umbusaldushääletust ei toimu. Siiani on vallavalitsuse liikmena ametis ka abivallavanem Riina Sooäär, keda umbusaldusavaldus samuti puudutab. Kui umbusaldushääletus ka läbi läheb, jääb Sooäär tõenäoliselt vallavanema kohusetäitjaks kuni uue vallavanema kinnitamiseni. Aleksei Naumkin polnud kahe päeva jooksul kommentaarideks telefonitsi kättesaadav. Varem on ta etteheited tagasi lükanud ja kommenteerinud vallavalitsusele esitatud umbusaldust Põhjarannikule nii: "Poliitikas on kõik võimalik. Kui opositsioon arvab, et poole aastaga on võimalik siia ehitada kosmodroomi, siis see on utoopia. Aga normaalne töö käib ja augustiks on näiteks planeeritud uue arengukava valmimine," sõnas ta.

 

Baltic News Service