Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tunnustus

Jaapani keiser andis Eesti sumo eestvedajale kõrge autasu

TALLINN, 30. oktoober, BNS - Reedel anti Euroopa noorte sumomeistrivõistluste ajal pidulikul tseremoonial Jaapani riigi suure tunnustusena üle Tõusva Päikese orden sumoaktivist Riho Rannikmaale ja Jaapani välisministeeriumi aukiri endisele profisumotorile Kaido Höövelsonile, kirjutab Virumaa Teataja. 

Auhinnad üle andnud ja õnnitluskõne pidanud Jaapani suursaadik Yoko Yanagisawa meenutas tseremoonial mõlema mehe teekonda sumomaadluse juurde ja tõi esile nende panuse Eesti ja Jaapani vaheliste suhete arendamisel.

Jaapani keisri annetatud ordeni rinda saanud Riho Rannikmaa ütles, et kahtlemata on tegu väga suure tunnustusega. Ta meenutas, et eestlastest on varem Jaapani väärikaima ja vanima autasu saanud endine Eesti ajutine asjur Jaapanis Heikki Vallaste 2015. aastal, professor Rein Raud 2011. aastal ja dirigent Tiia-Ester Loitme 2008. aastal.

Erilisi teeneid osutanud välismaalasi autasustatakse Tõusva Päikese ordeniga alates 1981. aastast. Endiselt noori sumotore juhendav 69-aastane Eesti Sumoliidu peasekretär Rannikmaa lisas, et ehkki teda on viis aastat esitatud kodumaal elutööpreemia kandidaadiks ja ta pole seda pälvinud, teeb nüüdne märkamine südame soojaks.

Eesti sumo isaks tituleeritud Rannikmaa lisas, et järgmine spordimees, kes nii suure tunnustuse võiks saada, on kahtlemata tema õpilane Kaido Höövelson. “Aukiri, mille Kaido Jaapani välisministeeriumilt sai, on üheks ordeni saamise eelduseks.” 

 

Baltic News Service